نسخه چاپی

آغاز واكسیناسیون سراسری كرونا در كشور/ اولین واكسن روسی به فرزند وزیر بهداشت تزریق شد

عکس خبري -آغاز واکسيناسيون سراسري کرونا در کشور/ اولين واکسن روسي به فرزند وزير بهداشت تزريق شد

وزیر بهداشت گفت:‌ با پشتكار از منابع موثق دیگر واكسن كرونا را تا اواخر بهمن وارد كشور خواهیم كرد.

به گزارش نما، «سعید نمکی» در مراسم آغاز تزریق سراسری واکسن کرونا در بیمارستان امام خمینی تهران گفت: در بین کسانی که امروز واکسن را دریافت می‌کنند، جوانی است که پزشک نیست، بلکه یک دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف و از نخبگان کشور است و در اینجا حضور پیدا کرده تا بگوید، خون ما از بچه‌های دیگر کشور سرخ‌تر نیست.

او گفت: اولین کسی که واکسن را خواهد زد، در بلوایی که درباره واکسن ایجاد شد، کسی نیست جز فرزند وزیر بهداشت کشور و این اثبات این ادعا است که جان و مال و آبرو و وجود خود را آورده‌ایم که برای مردم این کشور نثار کنیم.

نمکی ادامه داد: انشاله با پشتکار در آینده نزدیک از منابع موثق دیگر واکسن را تا اواخر بهمن وارد می‌کنیم. افراد بالای ۶۵ سال و بیماران زمینه‌ای و گروه‌های هدف دیگر در برنامه واکسیناسیون قرار دارند و به ۷۰ درصد پوشش واکسیناسیون دست پیدا خواهیم کرد. امیدواریم در بهار آینده امکان تزریق واکسن ملی را داشته باشیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در ۶۳۵ بیمارستان اولین تزریق واکسن امروز انجام می‌شود، گفت: ما مفتخریم قبل از شروع ۲۲ بهمن واکسیناسیون را در ۶۳۵ بیمارستان دولتی، خصوصی و خیریه برای بخش‌های کرونا شروع می‌کنیم.
ایلنا

۱۳۹۹/۱۱/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: