نسخه چاپی

جشن امضای كتاب مدافع حرمی كه پیكرش ۳ سال بعد بازگشت

عکس خبري -جشن امضاي کتاب مدافع حرمي که پيکرش ? سال بعد بازگشت

«ماجرای عجیب یك جشن تولد» روایت مستند زندگی شهید مدافع حرم مهدی ثامنی‌راد است كه پیكرش ۳ سال پس از شهادت در هفتم تیرماه سال ۹۸ به وطن بازگشت.


به گزارش نما، جشن امضای کتاب «ماجرای عجیب یک جشن تولد»، روایت مستند زندگی شهید مدافع حرم، مهدی ثامنی‌راد تا ۲۸ بهمن ادامه دارد؛ کتاب خریداری شده توسط مادر شهید امضا می‌شود.

«ماجرای عجیب یک جشن تولد» روایت مستند زندگی شهید مدافع حرم مهدی ثامنی‌راد است که پیکرش ۳ سال پس از شهادت در هفتم تیرماه سال ۹۸ به وطن بازگشت. ماجرای مهدی از زمانی رقم می‌خورد که با همان تیپ لاتی‌اش وارد مسجد مهدیه و پایگاه بسیج می‌شود. زمان می‌گذرد. کم‌کم تغییرات محسوسی در تیپ ظاهری و اخلاق مهدی رخ می‌دهد. مهدی رشته معارف را در دانشگاه رها می‌کند و بالاخره حرف دلش را گوش می‌دهد. به دانشگاه افسری امام حسین(ع) می‌رود و پاسدار می‌شود.

جشن امضای کتاب مدافع حرمی که پیکرش ۳ سال بعد بازگشت

در تیپ امنیتی آل‌محمد تهران به یک تک‌تیرانداز و فرمانده قابل تبدیل می‌شود. مهدی در سال ۹۳ راهی کشور عراق می‌شود و در یک عملیات بزرگ و مهم شرکت می‌کند؛ عملیاتی که امنیت راهپیمایی اربعین همان سال در شمال شرق کربلا را فراهم می‌کند. سال بعد مهدی به سوریه می‌رود و در مجموعه عملیات‌های محرم شرکت می‌کند. او در این عملیات به عنوان فرمانده دسته اعزام می‌شود و با توانایی بسیاری که از خودش نشان می‌دهد، نظر فرمانده سختگیر لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله(ص) سردار شهید حسین اسداللهی را بشدت به خود جلب می‌کند.

سردار اسداللهی در اعزام بعدی در آبان ۹۴ مهدی را به عنوان فرمانده یک محور پدافندی منصوب می‌کند. وقت عملیات فرا می‌رسد. مهدی از محور پدافندی فراخوانده می‌شود و به عنوان فرمانده تیم اصلی حمله به روستای هوبر عمل می‌کند. ۲۲ بهمن ۹۴ فرا می‌رسد. ماجرای عجیب یک جشن تولد رخ می‌دهد. آری! تاریخ زمینی شدن و آسمانی شدن مهدی در یک روز رقم می‌خورد.

این کتاب را انتشارات ۲۷ بعثت منتشر کرده و تاکنون به چاپ‌های مکرر رسیده است.

۱۳۹۹/۱۱/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: