نسخه چاپی

احداث مخازن آب اضطراری جهت استفاده در مواقع بحرانی در پایتخت

عکس خبري -احداث مخازن آب اضطراري جهت استفاده در مواقع بحراني در پايتخت

مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهردار تهران از احداث مخازن آب اضطراری جهت استفاده در مواقع بحرانی در پایتخت خبر داد.

به گزارش نما ،مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهردار تهران در نشست مشترک پیرامون حل موضوعات شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهارداشت: براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، احداث مخازن آب اضطراری جهت استفاده در مواقع بحرانی در بوستان های مناطق 22گانه و با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان تهران در حال اجرا است.

یزدانی در ادامه گفت: پس از جانمایی های لازم 25نقطه در بوستان ها در دستور کار قرار گرفت و تاکنون عملیات احداث 17 مخزن با پیشرفت بالای90درصدی در حال انجام است و عملیات احداث مخازن دیگر نیز با پیشرفت کمی در حال انجام است.

وی در ادامه تاکید کرد: در جهت تسریع در پیشرفت فیزیکی احداث مخازن آب اضطراری کمیته ای متشکل از شهرداری و شرکت آب و فاضلاب استان تهران تشکیل شود.

معاون شهردار تهران به عملیات جانمایی و احداث شیرهای هیدرانت سازمان آتش نشانی اشاره کرد و گفت: تاکنون 8700 شیرهیدرانت در سطح مناطق 22گانه احداث شده است و 2000 شیر هیدرانت دیگر نیز در حال احداث است و مجموعا این تعداد باید به 12800 شیر هیدرانت افزایش یابد و باید هر محدوده از سطح شهر تهران دارای شیر هیدرانت باشد که در مواقع لزوم و بحرانی مورد استفاده قرار گیرد.

محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در این جلسه با ذکر این نکته که اولویت ما برای احداث مخازن آب اضطراری، بوستان ها و بیمارستان ها بوده است، گفت: تعدادی از این مخازن جهت بهره برداری آماده افتتاح است و همزمان عملیات کلنگ زنی 70مخزن دیگر نیز آغاز خواهد شد.

بختیاری در ادامه گفت: احداث مخازن آب اضطراری برای مواقع بحرانی از اقدامات ماندگار محسوب می شود و با این اقدام مدل جدیدی از تهیه آب اضطراری در کلانشهر تهران به وجود آوردیم که می تواند الگویی برای سایر کلانشهرها باشد.
موج

۱۳۹۹/۱۱/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: