نسخه چاپی

بایدن: تلفات كرونا از دو جنگ جهانی و جنگ ویتنام بیشتر است

عکس خبري -بايدن: تلفات کرونا از دو جنگ جهاني و جنگ ويتنام بيشتر است

كارشناس ارشد بیماری های عفونی ایالات متحده با اشاره به كشته شدن بیش از نیم میلیون آمریكایی بر اثر ابتلا به كرونا اعلام كرد كه دودستگی سیاسی در كشور سهم بسزایی در افزایش تعداد تلفات كرونا داشته است.به گزارش نما به نقل از رویترز، «آنتونی فائوچی» رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا آمار اعلام شده تعداد کشته‌های کرونا در ایالات متحده را «خیره‌کننده» خواند و گفت که دودستگی سیاسی در کشور سهم بسزایی در کشته شدن بیش از ۵۰۰ هزار آمریکایی داشته است.

وی گفت: «کرونا زمانی ظاهر شده که جامعه آمریکا از دوستگی و اختلافات سیاسی رنج می‌برد و ماسک زدن به یک پیام سیاسی بیش از یک اقدام بهداشتی تبدیل شده است».

رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا تأکید که کشور ثروتمندی مانند ایالات متحده نباید نیم ملیون از مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را ثبت می‌کرد.

وی در عین حال اظهار داشت که واکسیناسیون می‌تواند مانع مرگ و میر شود و از ابتلای شهروندان به بیماری شدید ناشی از ابتلا به ویروس کرونا محافظت کند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز به کشته شدن بیش از ۵۰۰ هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا واکنش نشان داد و گفت: تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در یک سال اخیر از تعداد کشته‌ها ما در دو جنگ جهانی و جنگ ویتنام بیشتر است.

رئیس جمهور ایالات متحده این تعداد از تلفات ویروس کرونا در آمریکا را که مرز نیم میلیون نفر را رد کرده است، «فاجعه بار» خواند.

دانشگاه «جانز هاپکینز» آمریکا که روزانه آمریکا مربوط به تلفات ویروس کرونا در این کشور را رصد می‌کند، دیشب در جدیدترین آمار خود اعلام کرد که این ویروس تاکنون جان بیش از ۵۰۰ هزار آمریکایی را گرفته است.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۱۲/۵


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: