نسخه چاپی

بالا گرفتن انتقادها از سازوكار "بزرگترین انتخابات اقتصادی كشور"/ دولتی‌ها رئیس مجمع انتخابات سهام عدالت شدند

عکس خبري -بالا گرفتن انتقادها از سازوکار "بزرگترين انتخابات اقتصادي کشور"/ دولتي‌ها رئيس مجمع انتخابات سهام عدالت شدند

بر اساس مكاتبه رئیس سازمان بورس، هیئت رئیسه مجمع شركتهای سرمایه گذاری استانی برای انتخاب اعضای هیئت مدیره با ریاست مدیركل امور اقتصادی و دارایی هر استان تشكیل خواهد شد.


به گزارش نما، محمد علی دهقان دهنوی در مکاتبه‌ای با عسگری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد و امور دارایی اعلام کرد، مصوبه مورخ 1399/11/14 شورای عالی بورس در خصوص هیئت رئیسه مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به شرح ذیل تقدیم حضور می گردد:

در این جلسه، موضوع تشکیل هیئت رئیسه مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی (سهام عدالت) مطرح و مقرر گردید هیئت رئیسه مجمع شرکتهای سرمایه گذاری استانی برای انتخاب اعضای هیئت مدیره این شرکت ها به جهت جلوگیری از عدم تشکیل با ریاست مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هر استان و نظار از بین نمایندگان اتاق تعاون و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در هر استان و دبیرخانه نماینده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همان استان انتخاب شوند.

هیئت رئیسه مطابق با لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت و دیگر مقررات مربوطه، مجامع عمومی را دعوت و پس از حصول اطمینان از اجرای قانون رسمیت جلسه را اعلام می کند. با توجه به مصوبه فوق الذکر مقتضی است اقدامات اجرایی لازم در این خصوص لحاظ گردد.

گفتنی است، است انتخابات هییئت مدیره سهام عدالت استانها در روز 20 اسفند ماه انجام خواهد شد.

احسان خاندوزی نیز انتقادهایی را نسبت به روند این انتخابات مطرح کرده بود، به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، چرا ثبت نام نامزدها با اطلاع رسانی کم انجام شده است؟ شیوه نظارت بر سلامت انتخابات چیست؟ تضمین مشارکت مردم؟ برای حضور مدیران حرفه‌ای نه سیاسی چه تضمینی وجود دارد؟ در نهایت اینکه، چارچوب اختیار مدیران آتی و شفافیت عملکردشان چیست؟
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۱۲/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: