نسخه چاپی

افزایش تعداد فروشندگان در بازار خودرو

عکس خبري -افزايش تعداد فروشندگان در بازار خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو از كاهش فروش خودروهای بالای یك میلیارد در بازار خبر داد و گفت: به دلیل ثبات در بازار تعداد فروشندگان در بازار افزایش یافته است.


به گزارش نما، سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: با فروکش کردن نوسانات ارز و کاهش ۳۵ درصدی قیمت خودرو در اواخر آبان، بازار خرید و فروش اتومبیل با ثبات نسبی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و شاهد اُفت تقاضاهای کاذب در بازار هستیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تصریح کرد: طرح‌های فروش خودرو توسط خودروسازان بزرگ به دلیل ماهیت بلندمدت تاثیر چندانی بر قیمت روز خودرو ندارد، اما می‌تواند در درازمدت بر جریان بازار روند مثبتی داشته باشد.

وی افزود: در مجموع بازار خودرو واقعی شده و تعداد فروشندگان نسبت به خریداران بیشتر است و عمده تقاضا مربوط به مصرف کنندگان واقعی است.

موتمنی بیان کرد: تقاضا برای خرید خودروهای خارجی زیر ۷۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است، اما خودروهای بالای یک میلیارد بازار پررونقی ندارد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تصریح کرد: بازگشت قیمت خودرو به پلتفرم دیوار تاثیری در افزایش و یا کاهش آن ندارد، مهمترین عامل در قیمت گذاری میزان عرضه و تقاضاست، در صورت تامین کالا به میزان مناسب دیگر شاهد نوسانات و افزایش قیمت‌ها نخواهیم بود.

وی افزود: نوسانات ارز نیز یکی از عوامل مهم در ایجاد تقاضا کاذب در بازار است، با ثبات نرخ ارز در ماه‌های اخیر، بازار خودرو جذابیت خود را برای سرمایه گذاری از دست داده است.

موتمنی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کاهش سفرهای نوروزی بازار خودرو در ایام پیش از عید نیز افزایش نخواهد داشت و از ثبات مناسبی برخودار خواهد بود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تصریح کرد: نوسانات ارز تاثیر مستقیمی بر قیمت خودرو دارد و پیش بینی می‌شود در ماه‌های آینده قیمت خودرو با نوسان کمتر از ۲ درصد در بازار عرضه شود.
منبع: میزان

۱۳۹۹/۱۲/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: