نسخه چاپی

30 بیمار جدید مبتلا به كرونا در كردستان شناسایی شد

30 بيمار جديد مبتلا به کرونا در کردستان شناسايي شد

رئیس دانشگاه علوم پزشكی كردستان گفت: 30 بیمار جدید مبتلا به كرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا كنون در استان شناسایی شده است.

به گزارش نما ، فرزین رضاعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: 30 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شده است.

به گفته وی، در حال حاضر 112 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود:64 بیمار در سنندج، 9 بیمار در سقز، 3 نفر در مریوان، 5 بیمار در قروه، 8 بیمار در بیجار، 6 نفر در کامیاران، 4 بیمار در دیواندره و 13 بیمار  کرونایی در حال حاضر در شهرستان بانه بستری هستند.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، وضعیت 31  بیمار مبتلا به کرونا در استان وخیم بوده و در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، گفت: از آغاز شیوع این ویروس تا کنون یک‌هزار و 75 نفر در این استان به دلیل ابتلا به این ویروس فوت شده‌اند.

به گفته وی، از زمان شیوع کرونا ویروس تا کنون 428 نفر در سنندج، 183 نفر در سقز، 72 نفر در قروه، 70 نفر در کامیاران، 87 نفر در بانه، 63 نفر در دیواندره، 49 نفر در بیجار، 103 نفر در مریوان، 17نفر در دهگلان و  3 نفر در سروآباد جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

فارس

۱۳۹۹/۱۲/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: