نسخه چاپی

فرمول «پیاده‌روی روزانه» برای تقویت سلامت قلب

عکس خبري - فرمول «پياده‌روي روزانه» براي تقويت سلامت قلب

مطالعه‌ای جدید كه در نشریه PLOS Medicine منتشر شده است نشان می‌دهد چه مقدار ورزش - از جمله پیاده‌روی - در روز نیاز است تا به تقویت سلامت قلب كمك شود.


به گزارش نما، عصر ایران نوشت: «همه می‌دانیم که ورزش منظم برای سلامت قلب انسان بسیار خوب است. به گفته کارشناسان مرکز پزشکی جان هاپکینز، فعالیت بدنی به کاهش فشار خون که یکی از عوامل خطر اصلی برای بیماری قلبی است، کمک می‌کند، وزن را کاهش می‌دهد که به بهینه‌سازی سلامت قلب کمک می‌کند، خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد، به عضله‌سازی و افزایش ظرفیت ایروبیک فرد کمک می‌کند و همچنین در کاهش استرس نقش دارد.

اما مطالعه‌ای جدید که در نشریه PLOS Medicine منتشر شده است نشان می‌دهد چه مقدار ورزش - از جمله پیاده‌ روی - در روز نیاز است تا به تقویت سلامت قلب کمک شود.

مطالعه‌ای که از سوی پژوهشگران دانشگاه آکسفورد انجام شد سوابق ورزشی ۹۰,۲۱۱ بزرگسال که از بیوبانک انگلیس - پایگاه داده سلامت و سبک زندگی که سوابق بیش از ۵۰۰ هزار داوطلب در بازه سنی ۴۰ تا ۶۹ سال در آن ثبت شده است - را مورد بررسی قرار داد.

پژوهشگران افراد را با توجه به میزان ورزشی که هر هفته انجام می‌دادند و شدت فعالیت‌های ورزشی آنها گروه‌بندی کردند.

آنالیز انجام‌شده آشکار کرد که خطر بیماری قلبی در افرادی که اصلا ورزش نمی‌کردند دو برابر شده، اما آنهایی که دو ساعت در روز پیاده‌ روی می‌کردند که شامل انجام ورزش و عادات روزانه که نیازمند راه‌رفتن هستند، مانند خریدکردن می‌شد و افرادی که ۵۰ دقیقه در هفته با شدت بیشتری ورزش می‌کردند، با خطری برای بیماری قلبی مواجه نبوده و از فواید محافظت از قلب خود هر چه بیشتر بهره‌مند شده بودند.

اگر چه این مطالعه ثابت نمی‌کند که پیاده‌روی و فعالیت‌های دیگر به طور مستقیم قلب افراد را تقویت می‌کند اما وجود پیوند بین این دو را ثابت می‌کند.

همچنین این مطالعه تاکید می‌کند که هیچ محدودیتی در فواید انجام ورزش بیشتر در هر روز برای سلامت قلب وجود ندارد.

در حقیقت یافته‌های این مطالعه با گزارش رئیس ارشد پزشکی انگلیس درباره فعالیت بدنی مطابقت دارد که اشاره داشت فعالیت بدنی خوب است اما میزان بیشتر از آن بهتر است.»

۱۳۹۹/۱۲/۱۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: