نسخه چاپی

اعلام جزئیات لایحه‌ شهید محسوب شدن جهادگران

اعلام جزئيات لايحه‌ شهيد محسوب شدن جهادگران

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: مطالبه ما این است كه اگر فرد جهادگری در عرصه خدمت رسانی جان خود را از دست داد، باید شهید محسوب شود.

به گزارش نما ، سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی اظهار کرد: با توجه به اینکه شهادت جهادگران در مجلس به عنوان قانون تصویب نشده است، بنیاد شهید و امور ایثارگران آن‌ها را شهید محسوب نمی‌کند و این لفظ امری است که در جامعه جهادی به جهادگرانی که در حین عملیات فوت می‌کنند نسبت داده می‌شود.

او با بیان اینکه دفاع مقدس نوین شده و جنگ ما نیز جنگ با فقر و محرومیت است، گفت: امیران، سربازان و سرداران این جنگ، جهادگران هستند.

سردار زهرایی ادامه داد: مطالبه ما این است که اگر فرد جهادگری در عرصه خدمت رسانی جان خود را از دست داد باید شهید محسوب شود و اگر دچار مجروحیت شد باید جانباز محسوب شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه ستاد کل نیرو‌های مسلح و سپاه این امر را پذیرفته اند، گفت: این امر باید به صحن علنی مجلس وارد شود و مورد رأی گیری قرار گیرد.

سردار زهرایی با بیان اینکه اغلب نمایندگان مجلس اعلام آمادگی کردند که از این طرح حمایت کنند، تصریح کرد: امیدواریم این امر در حداقل زمان ممکن تأیید و تصویب شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۳۹۹/۱۲/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: