نسخه چاپی

حملات سنگین موشكی و پهپادی یمن به خاك سعودی

عکس خبري -حملات سنگين موشکي و پهپادي يمن به خاک سعودي

در روزهای اخیر یگان‌های مردمی یمن حملات مداوم موشكی و پهپادی را بر علیه فرودگاه‌ها و پایگاه‌های هوایی جنوب عربستان نظیر پایگاه ملك خالد در خمیس مشیط ترتیب داده‌اند.


به گزارش نما رسانه‌های سعودی مدعی هستند از صبح امروز یکشنبه یگان موشکی و پهپادی انصارالله یمن حملات کم سابقه‌ای را به مناطق مختلف خاک عربستان انجام داده‌اند.

طبق اعلام منابع غیر رسمی، ساعاتی پیش ارتش یمن یک تیر موشک بالستیک از مدل نامشخص را به سوی منطقه‌ای در اطراف شهر جده شلیک کرده و صدای انفجار شدید در این شهر شنیده شده است. پدافند هوایی عربستان مدعی است این حمله توسط سامانه‌های پدافندی این کشور رهگیری و دفع شده است اما هنوز تصاویری مبنی بر این ادعا منتشر نشده است.

همچنین حداقل ۵ فروند پهپاد انتحاری نیز توسط نیروهای یمنی به سوی پایگاه‌های هوایی عربستان در جنوب این کشور شلیک شده است.

حملات سنگین موشکی و پهپادی یمن به خاک سعودی

در روزهای اخیر یگان‌های مردمی یمن حملات مداوم موشکی و پهپادی را بر علیه فرودگاه‌ها و پایگاه‌های هوایی جنوب عربستان نظیر پایگاه ملک خالد در خمیس مشیط ترتیب داده‌اند که منجر به اختلال در پروازهای نظامی نیروی هوایی عربستان در خاک یمن شده که قوای انصارالله در حال پیشروی در جبهه مارب هستند و کاهش آمار پروازهای پشتیبانی سعودی از قوای مزدور خود در این جبهه موجب عقب نشینی پیاپی نیروهای وابسته به منصور هادی در دروازه‌های شهر مارب شده است.

حملات سنگین موشکی و پهپادی یمن به خاک سعودی

یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن، تا کنون بیانیه‌ای در خصوص حملات امروز صبح ارتش این کشور صادر نکرده است.

۱۳۹۹/۱۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: