نسخه چاپی

پاپ فرانسیس وارد اربیل شد

پاپ فرانسيس وارد اربيل شد

پاپ فرانسیس رهبر كاتولیك های جهان امروز یكشنبه وارد اربیل در اقلیم كردستان عراق شد.

به گزارش نما به نقل از شفق نیوز، منابع عراقی گزارش دادند پاپ فرانسیس ، رهبر کاتولیک های جهان امروز ساعت ۸:۲۰ (به وقت محلی) از بغداد وارد فرودگاه بین المللی اربیل شد و مورد استقبال نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم و مسرور بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان و دیگر شخصیت های دینی و مدنی قرار گرفت.


این چهارمین ایستگاه سفر تاریخی پاپ به عراق است.


از سوی دیگر خبرگزاری رویترز به نقل از فرمانداری اربیل اعلام کرد که بنادر این استان که به استانهای نینوا و کرکوک منتهی می شوند امروز یکشنبه ، به عنوان بخشی از مراحل مقدمات برای استقبال از پاپ فرانسیس ، بسته شدند.


همچنین فراهم سازی مقدمات در شهر اربیل برای استقبال از پاپ تکمیل، در خیابان های شهر بنرهایی برای خوش آمد گویی برافراشته و فضای استادیوم "حریری" ، جایی که پاپ مراسم مقدس را برگزار خواهد کرد آماده سازی شده است.


قرار است پاپ فرانسیس ساعت ۹:۰۰ با هلی کوپتر برای انجام آیین مذهبی برای قربانیان تروریسم به شهر موصل عزیمت کند.


پس از آن ، وی به منطقه قرقوش در منطقه دشت نینوا عزیمت می کند تا در ساعت ۱۱:۱۰ به آنجا برسد و بعداً برای انجام مراسم مقدس در ورزشگاه حریری در ساعت ۱۶:۰۰ به اربیل برمی گردد.


پاپ فرانسیس جمعه وارد عراق شد و با مقامات بغداد و همچنین روز شنبه در نجف با آیت الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در عراق دیدار کرد.


۱۳۹۹/۱۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: