نسخه چاپی

اشتراك آب مدارس قطع نشده است/ بدهی ۹ میلیارد تومانی مدارس

مدارس از ارسال پیامك‌های قطع آب خبر می‌دهند اما طبق گفته‌های شركت آب استان تهران، اشتراك آب هیچ مدرسه‌ای قطع نشده است.


به گزارش نما، اگر چه هزینه‌های آب، برق و گاز مدارس طبق قانون بودجه البته تا سقف الگوی مصرف تعیین شده رایگان است اما برخی مدیران مدارس معتقدند به دلیل تعداد بالای جمعیت دانش آموزان و فرسودگی مدرسه قادر به رعایت الگوی مصرف نیستند و همین موضوع باعث شده است که مازاد بر الگوی تعیین شده آب، برق و گاز مصرف کرده و هزینه پرداخت کنند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در واکنش به قطع آب، برق و گاز مدارس گفته بود: " اشتراک هیچ مدرسه‌ای قطع نمی‌شود از سوی دیگر مدارس امسال که دانش آموزان به صورت حضوری نیستند نباید در اینباره مشکلی داشته باشند البته هزینه‌ها رایگان است و مدیرانی که ملزم به پرداخت هزینه‌ها شده‌اند میزان مصرفشان بیش از الگوی تعیین شده است."

پیش از این شرکت گاز استان تهران نیز در پاسخ به تسنیم درباره قطع گاز مدارس به دلیل بدهی با تاکید بر اینکه گاز هیچ مدرسه‌ای قطع نشده است، اعلام کرد: "حسب تصمیمات و دستورهای ابلاغی تا کنون گاز هیچ یک از مدارس دولتی حتی در فصول گرم سال و تعطیلی مدارس قطع نشده است همچنین در مدارس غیردولتی نیز با ارسال اخطاریه نسبت به وصول بدهی و تقسیط اقدام شده است.

بدهی مشترکین با نوع مصرف آموزشی و پرورشی دولتی با کد مصرف۲۷ (مجموع مبالغ قابل پرداخت آخرین قبض مشترک با مهلت پرداخت ۳۰ بهمن ۹۹ و قبل از آن که پرداخت نشده است) مبلغ ۱۵۵.۰۰۴.۷۰۹.۰۰۰ ریال و تعداد مشترکین بدهکار سه هزار و ۷۵۷ مشترک است."

آب هیچ مدرسه‌ای قطع نشده است

هم‌اکنون سید رسول باقری معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آبفای استان تهران درباره قطع اشتراک آب مدارس به دلیل بدهی اعلام کرد: تا امروز آب شرب هیچ ‌مدرسه‌ای در استان تهران به دلیل بدهی آب‌بها قطع نشده است. بر اساس قانون، مدارس دولتی به ازای مصرف ۱۶۰ لیتر آب در ماه برای هر دانش‌آموز معاف از پرداخت آب‌بها و تبصره‌های قانونی هستند.

باقری ادامه داد: چنانچه مدارس دولتی بیشتر از این مقدار مصرف کنند، آب بهای آنها با نرخ قیمت تمام شده آب (نرخ دستگاه‌های اجرایی) محاسبه می‌شود و هم‌چنین مصرف بالاتر از ظرفیت قراردادی در ماه نیز مشمول محاسبه با نرخ آزاد خواهند بود.

وی درباره بدهی مدارس دولتی استان تهران به شرکت آب متذکر شد: خدمات‌رسانی به ۳۱۹۸ مدرسه دولتی در استان تهران انجام می شود و هم اکنون ۱۹۸۸ مدرسه دولتی و ۶۳۹ مدرسه غیردولتی افزون بر ۹۲ میلیارد ریال آب بها به شرکت آب و فاضلاب استان تهران بدهکار هستند.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران در پاسخ به این پرسش که آیا امکان تقسیط بدهی مدارس وجود دارد، گفت: با آموزش و پرورش همکاری داریم و این شرکت آماده است تا مساعدت لازم را برای دریافت بدهی مدارس به صورت اقساط فراهم سازد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۹/۱۲/۱۸


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...