نسخه چاپی

جدیدترین آمار همه گیری كرونا در جهان

جديدترين آمار همه گيري کرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به كروناویروس تاكنون به ۱۱۹ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۹۴۹ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۵۱ هزار و ۷۳۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

به گزارش نما ، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۹۶ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۹۹۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا تاکنون با بیش از ۲۹.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۵۴۵ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۱.۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

همچنین پس از ایالات متحده تاکنون کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.

تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۵ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۱ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

همچنین روسیه بیش از ۹۱ هزار، فرانسه بیش از ۹۰ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.

پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۲ هزار، ایران با بیش از ۶۱ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۰ هزار، آرژانتین با ۵۳ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۱ هزار، پرو با بیش از ۴۸ هزار و لهستان با بیش از ۴۶ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۲۹ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۴۲۳ مبتلا، ۵۴۵ هزار و ۵۴۴ قربانی

۲. برزیل: ۱۱ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۳۱۶ مبتلا، ۲۷۵ هزار و ۲۷۶ قربانی

۳. هند: ۱۱ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۷۲۸ مبتلا، ۱۵۸ هزار و ۴۸۳ قربانی

۴. روسیه: چهار میلیون و ۳۷۰ هزار و ۶۱۷ مبتلا، ۹۱ هزار و ۲۲۰ قربانی

۵. انگلیس: چهار میلیون و ۲۴۸ هزار و ۲۸۶ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۳۴۳ قربانی

۶. فرانسه: چهار میلیون و ۱۵ هزار و ۵۶۰ مبتلا، ۹۰ هزار و ۱۴۶ قربانی

۷.اسپانیا: سه میلیون و ۱۸۳ هزار و ۷۰۴ مبتلا، ۷۲ هزار و ۲۵۸ قربانی

۸. ایتالیا: سه میلیون و ۱۷۵ هزار و ۸۰۷ مبتلا، ۱۰۱ هزار و ۵۶۴ قربانی

۹. ترکیه: دو میلیون و ۸۵۰ هزار و ۹۳۰ مبتلا، ۲۹ هزار و ۳۵۶ قربانی

۱۰. آلمان: دو میلیون و ۵۵۹ هزار و ۲۹۶ مبتلا، ۷۳ هزار و ۷۹۰ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران ،آفریقای جنوبی،اوکراین، اندونزی، پرو، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

ایسنا 

۱۳۹۹/۱۲/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: