نسخه چاپی

بورس تا آخر هفته متعادل می‌شود؟

عکس خبري -بورس تا آخر هفته متعادل مي‌شود؟

اگرچه شاخص‌ كل در جریان معاملات امروز بازار سهام روندی مثبت پیش گرفت اما اكثر نمادها در بورس امروز با صف فروش همراه هستند. اما سوال اینجاست كه بورس در هفته آخر معاملات سال ۱۴۰۰ مثبت می‌شود؟


به گزارش نما، نمادهای کوچک بازار سرمایه در صف فروش قفل شدند و این درحالیست که برخی از نمادهای شاخص‌ساز روندی صعودی دارند و همین مساله شاخص کل را مثبت کرده است.

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند بورس در جریان معاملات هفته آخر اسفند به روند فرسایشی خود ادامه خواهد داد اما نمادهای بزرگ روندی مثبت خواهند داشت. صعود شاخص کل دلیل مثبت بودن بورس نیست و معیار متعادل شدن بازار سهام حجم و ارزش معاملات است.
پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با شاخص‌سازان گفت: نمادهای شاخص‌ساز در جریان معاملات امروز تقاضای زیادی پیدا کردند و این درحالیست که اکثر نمادهای بورس روندی نزولی دارند.

این کارشناس در ادامه گفت: به دلیل شروع خرید صندوق‌های با درآمد ثابت، پول به نمادهای شاخص‌ساز تزریق می‌شود و این صندوق‌ها به این دلیل که شاخص‌سازان نقدشوندگی بالایی دارند به سمت خرید شاخص‌سازان می‌روند.

این کارشناس در رابطه با ادامه معاملات امسال گفت: به نظر می‌رسد ادامه معاملات بورس تا پایان هفته مشابه امروز است و توجه روی شاخص‌سازان زیاد است. اما رشد شاخص‌سازان به معنای متعادل شدن بورس نیست.

منبع:تجارت‌نیوز

۱۳۹۹/۱۲/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: