نسخه چاپی

شرط تكراری آمریكا برای كاهش تحریم‌های ایران

آمریكا این بار اراده مسئولان كشور را نشانه گرفته!

عکس خبري -آمريکا اين بار اراده مسئولان کشور را نشانه گرفته!

وزیر خارجه آمریكا در ادامه اظهارات تكراری خود درباره توافق هسته‌ای با ایران گفت كه كاهش تحریم‌های ایران بستگی به بازگشت این كشور به اجرای كامل تعهدات ذیل برجام دارد.

شیما احمدی به گزارش نما «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا بار دیگر با تعیین پیش‌شرط برای کاهش تحریم‌های ایران اعلام کرد «تا زمانی‌ که ایران به اجرای تعهدات خود در برجام بازنگردد، هیچ یک از تحریم‌های آنها کاهش نخواهد یافت».
وزیر خارجه آمریکا که این اظهارات را در جلسه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان این کشور مطرح می‌کرد، مدعی شد: «گزارش مربوط به آزادسازی اموال بلوکه شده ایران در کشورهای مختلف، صحت ندارد».
بلینکن تأکید کرد که «قبل از لغو تحریم‌های ایران با کنگره رسما رایزنی خواهد کرد، اما تاکنون هیچ اقدامی درباره این خصوص انجام نگرفته است».
وی در ادامه اظهارات تکراری خود درباره ایران گفت که «اگر ایران به تعهداتش برگردد، ما هم همان کار را انجام خواهیم داد و از آن به عنوان زمینه‌ای برای یک توافق طولانی‌تر و قوی‎تر استفاده خواهیم کرد».
وقتی که این صحبت ها را در کنار صحبت های سخنگوی وزارت خارجه آمریکا قرار می دهیم به خوبی در میابیم که گردانندگان جدید کاخ سفید برای بازگشت به برجام دست بالا را گرفته اند . آمریکایی ها گمان می کنند که اگر در شرایط فعلی با گروگان گرفتن اقتصاد و معیشت مردم دست بالا را بگیرند مسئولان جمهوری اسلامی
در تعیین پیش‌شرط لغو تحریم‌ها برای بازگشت به برجام، سست می شوند و از مواضع فعلی خود کوتاه خواهند آمد.
با توجه به سیاستی که رئیس جمهور جدید آمریکا در پبش گرفته اگر مسئولان ما دست پایین را بگیرند و صحبت ها و پیشنهاداتی را انجام دهند که نشان دهنده ی عقب نشینی ایران از مواضع خود است آمریکایی ها به طمع خواهند افتاد تا بر مواضع خود اصرار کنند و فشارها را در سقف نگه دارند و در نهایت ایران به تعهدات خود در رجام باز گشته و توسعه برجام بخشی از موضوع مذاکرات شود. سخنان وزیر خارجه آمریکا که گفته، تا زمانی که ایران به توافق هسته‌ای بازنگردد، منابع ایران در کره جنوبی را آزاد نخواهیم کرد، در این چارچوب معنا پیدا می کند.
مسئولان کشورمان دقت داشته باشند فقط در زمانی اراده آمریکا شکسته خواهد شد و تحریم ها از بین خواهند رفت که آنها به این درک برسند که هزینه ادامه وضع موجود برایشان بیشتر از تعهدپذیری و بازگشت به برجام است؛ در غیر این صورت سیاست فشار حداکثری پا برجا خواهد ماند تا آمریکا به تمامی خواسته های خود در قبال ایران دست یابد


۱۳۹۹/۱۲/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: