نسخه چاپی

تلفات كرونا در آمریكا به ۵۳۲ هزار نفر رسید

عکس خبري -تلفات كرونا در آمريكا به ??? هزار نفر رسيد

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپكینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌كم یكهزار و ۶۳۴ مورد جدید، شمار قربانیان كروناویروس در ایالات متحده از مرز ۵۳۲ هزار نفر عبور كرد.

به گزارش نما، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۶۳۴ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده ۵۳۲ هزار و ۴۰۴ نفر افزایش یافت.

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۵۳ هزار و ۴۹۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۹ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد، شمار مبتلایان به کرونا و شمار قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً افزایش داشته است.

تلفات کرونا در آمریکا به ۵۳۲ هزار نفر رسید

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۹ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۴۲۳ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۵۴۵ هزار و ۵۴۴ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۳۱ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۲۶۱ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۵۸۱ هزار و ۷۸۹ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با سه میلیون و ۶۱۵ هزار و ۵۸۸ مورد ابتلا و ۵۵ هزار و ۲۸۸ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با دو میلیون و ۷۲۱ هزار و ۵۱۱ مورد ابتلا و ۴۶ هزار و ۲۲۹ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۷۲۴ هزار و ۴۲۵ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، آمار مرگ و میر مرتبط با کرونا در ایالت کالیفرنیا به اندازه‌ای به سرعت رو به افزایش است که هم‌اکنون این ایالت بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

وضعیت شیوع کرونا در ایالات کرونا در آمریکا نگرانی‌هایی را در میان مقام‌های بهداشت این کشور برانگیخته است و اخیراً «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی بیماری‌های عفونی و آلرژی تصریح کرد که همه‌گیری ویروس کرونا شرایط وحشتناکی را در این کشور ایجاد کرده است.

از طرف دیگر، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (جمعه) به مناسبت نخستین سالگرد فرارسیدن تعطیلی کسب و کارها در کشورش به مناسبت شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که تلفات کرونا در آمریکا از مجموع تلفاتمان در ۳ جنگ بیشتر است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های در آمریکا نیز اخیراً گزارش کرد که شیوع ویروس کرونا، سال ۲۰۲۰ را به مرگبارترین سال ثبت شده در کل تاریخ این کشور تبدیل کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

دو شرکت آمریکایی «فایزر» و «مُدرنا» تأییدیه واکسن‌های ضد کرونایی خود را دریافت و میلیون‌ها دوز از آنها را در سراسر ایالات متحده و کشورهای دیگر از جمله انگلیس توزیع کرده‌اند.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۱۹ میلیون و ۲۹ هزار و ۵۴۴ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان دو میلیون و ۶۳۸ هزار و ۹۷۸ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۶۷ میلیون و ۳۷۱ هزار و ۴۶۸ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن برزیل با ۱۱ میلیون و ۳۶۸ هزار و ۳۱۶ مورد ابتلا و ۲۷۵ هزار و ۲۷۶ مورد فوتی و هند با ۱۱ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۷۲۸ مورد ابتلا و ۱۵۸ هزار و ۴۸۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

تلفات کرونا در آمریکا به ۵۳۲ هزار نفر رسید

منبع: فارس

۱۳۹۹/۱۲/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: