نسخه چاپی

امیر حاتمی: صهیونیست‌ها اگر غلط زیادی كنند، تل آویو و حیفا را با خاك یكسان می‌كنیم

عکس خبري -امير حاتمي: صهيونيست‌ها اگر غلط زيادي کنند، تل آويو و حيفا را با خاک يکسان مي‌کنيم

وزیر دفاع گفت: امروز جهان با یك همه گیری و پاندمی روبروست و وزارت دفاع برای پدافند زیستی، شیمیایی و هسته ای از آمادگی لازم برخورداراست.


به گزارش نما، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم رونمایی از واکسن «فخرا» و همچنین فاز اول کارآزمایی بالینی تزریق این واکسن به فرزند شهید فخری زاده که با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک ایام ولادت امام حسین (ع) و روز پاسدار و حضرت اباالفضل عباس (ع) و روز جانباز گفت: از همه دست اندر کاران، شرکت های دانش بنیان و همکاران وزارت دفاع و سازمان غذا و دارو که برای این کار زحمت کشیدند تقدیر و تشکر می کنم.

وی ادامه داد: در دنیایی زندگی می کنیم که دشمنان بشریت از هر وسیله ای خلاف آنچه ادعا می کنند برای جنگ استفاده می کنند. ما در جنگ تحمیلی هشت ساله در مقابل همه تجهیزات و تسلیحات دنیای شرق و غرب مقاومت کردیم و در این راه نیز شهدا و جانبازانی را تقدیم کردیم و متوجه شدیم که باید قوی باشیم وگرنه نه تنها هیچ کسی به مردم ما رحم نخواهد کرد بلکه مورد ظلم جنایتکارانه قرار می گیریم.

وزیر دفاع با بیان اینکه امروز از روزهایی است که مدعیان حقوق بشر سلاح های شیمیایی را در اختیار جنایتکاری به نام صدام قرار دادند، گفت: صدام در این روزها با استفاده از سلاح شیمیایی علیه ملت و رزمندگان ما و در این روزها علیه ملت خود در حلبچه استفاده کرد و بالغ بر ١٠٠ هزار نفر شهید جانباز با سلاح شیمیایی به ملت های ایران و عراق تحمیل شد. در واقع این دنیای واقعی ماست.

وی ادامه داد: سلاح‌های هسته ای را همین آمریکای جنایتکار که ملت ما در این سال ها با تمام وجود ظلم او را احساس کردند، علیه ملت ژاپن نیز استفاده کرد. بیش از ٢٢٠ هزار نفر در دو مورد بمباران اتمی جان خود را از دست دادند و برخی هم جانباز شدند و آثار آن هم تا مدت ها در ملت ژاپن باقی خواهد ماند.

امیر سرتیپ حاتمی گفت: ما بر همین اساس برای دفاع از ملت خودمان در مقابل همه تهدیدات و هر آن چیزی که ممکن است دشمن روزی از آن به عنوان یک وسیله تهاجمی مانند سلاح های شیمیایی، هسته ای و زیستی به کار برد بایستی آماده باشیم. ملت ما باید بداند که یک تکیه گاه هوشیار و هوشمند در برابر دشمنان دارد و در مقابل همه تهدیدات تمام تمهیدات لازم را اتخاذ کرده است.

وی ادامه داد: حوزه زیستی یکی از آن حوزه های نبرد است. امروز دنیا با یک همه گیری و پاندمی روبروست. برای پدافند زیستی، شیمیایی و هسته ای از آمادگی لازم برخورداریم.

وزیر دفاع گفت: شهید فخری زاده با همان روحیه ای که نسبت به ملت عزیز ایران داشتند پیش از این که ما دچار این بیماری شویم به من گفتند که خوب است برای شناسایی این موضوع کار کنیم.

وی ادامه داد: نیمه بهمن ماه سال گذشته و پیش از این که ما گرفتار شویم. من به شما گفتم که ممکن است این عالم گیر شود و پس از مدتی این اتفاق رخ داد. کیت تشخیص دوستان ما جزو اولین کیت هایی بود که آماده شد و بلافاصله برای تولید واکسن هم اعلام آمادگی کردیم.

امیر حاتمی اظهار کرد: پس از هماهنگی با وزارت بهداشت یک فرآیند کاملا علمی وارد این کار شد. این کار متکی به کار کاملا علمی با زیرساخت ها و نیروی انسانی دانشمند دنبال شد.

وی ادامه داد: البته فرماندهی کل قوا به نیروهای مسلح دستور دادند تا نیروهای مسلح با تمام توان به وزارت بهداشت و کشور کمک کنند و در عین حال این موضوع را به عنوان یک رزمایش تلقی کنید. چراکه یک روزی ممکن است در یک صحنه نبرد همان دشمنی که سلاح های شیمیایی و هسته ای را استفاده کرده بود از این سلاح علیه ما استفاده کنند.

وزیر دفاع اظهار کرد: ما باید در اولین فرصت بتوانیم این تهدید را شناسایی کنیم و یک درمان اولیه با اتکا به همه ظرفیت های کشور انجام داده و آن را کنترل کنیم تا رزمندگان ما بتوانند در میدان بمانند و مقاومت کنند.این کار با همین نگاه انجام شده و بسیار امیدواریم به برکت خون شهید عزیزمان و اجرای خالصانه دستور فرمانده کل قوا از این کار یک محصول مفید و خوب برای کمک به مردمی که درگیر این موضوع هستند حاصل شود.

امیر حاتمی تاکید کرد: اطمینان دارم اگر این کار یک بار دیگر اتفاق بیفتد، ما این کار را نه در مدت یکسال بلکه در مدت بسیار کوتاه تری انجام خواهد شد. چراکه هم تجهیز شدیم و آماده تر از گذشته هستیم و شاید در مدت ٣ ماه این مسیر را طی کنیم.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۱۲/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: