نسخه چاپی

ایران تفكیك تحریم‌ها به برجامی و غیربرجامی را نمی‌پذیرد

عکس خبري -ايران تفكيك تحريم‌ها به برجامي و غيربرجامي را نمي‌پذيرد

یك مقام ارشد به شبكه پرس تی‌وی گفت كه ایران تفكیك تحریم‌ها را نمی‌پذیرد و شرط بازگشت كشورمان به تعهدات برجامی، لغو پایدار همه تحریم‌هاست.

به گزارش نما، یک مقام ارشد در تهران امروز به پرس تی‌وی گفت ایران تفکیک تحریم‌های برجامی و غیر برجامی را نمی‌پذیرد.

او تاکید کرد: از نظر ایران، تحریم‌های آمریکا شامل تحریم‌های هسته‌ای دوره اوباما، تحریم‌های بازگردانده‌شده از سوی ترامپ و تحریم‌های اضافه شده در دوره ترامپ با برچسب‌های غیر از هسته‌ای، همه باید لغو شوند.

این مقام ارشد افزود: ایران مذاکره درباره تفکیک تحریم‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را نمی‌پذیرد.

به گفته این مقام ارشد، همان گونه که بارها تاکید شده، شرط بازگشت ایران به تعهدات برجامی لغو پایدار همه تحریم‌هاست.

این مقام اضافه کرد: آمریکا و اروپا باید ضمانت دهند تحریم‌ها بعد از لغو، دوباره باز نمی‌گردد.

او همچنین در ادامه اظهاراتش به پرس تی‌وی تصریح کرد: بازگشت ایران به تعهدات برجامی تا قبل از راستی‌آزمایی معقول ممکن نیست. مدت زمان کوتاه برای راستی‌آزمایی لغو تحریم‌ها کافی نیست.

اظهارات این مقام ارشد در حالی مطرح می‌شود که مقامات وزارت امور خارجه ایران هم بارها تاکید کرده‌اند که تمامی تحریم‌ها چه آن‌ها که در ضمیمه شماره یک برجام آمده و چه تحریم‌هایی که ذیل عناوین دیگر همچون ادعای حمایت از تروریسم و اشاعه در دوره ترامپ بر ایران تحمیل شده‌اند، باید لغو شوند؛ در غیر این صورت ایران به اقدامات خود بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قانون مجلس ادامه خواهد داد.

پرس تی‌وی در چارچوب اظهارات این مقام ارشد ایرانی، یادآور شده است: تنها بر اساس یک فرمان اجرایی از سه فرمان اجرایی تحریمی دوره ترامپ به شماره ۱۳۹۰۲ کل اقتصاد ایران تحریم شده است و در صورت عدم لغو این تحریم‌ها عملا ایران هیچ دستاوردی از برجام نخواهد داشت.

۱۴۰۰/۱/۱۸


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: