نسخه چاپی

آیا معیشت بهتر در دستان غرب است؟!

تلاش اصلاح طلبان برای بازگشت به برجام بدون لغو تحریم‌ها

عکس خبري -تلاش اصلاح طلبان براي بازگشت به برجام بدون لغو تحريم‌ها

توصیه به سازش از سوی این چهره ی اصلاح طلب كه آن را تفاهم هم می نامد تنها باعث از بین رفتن استقلال و تمامیت ارضی كشورمان خواهد شد.

به گزارش نما روزنامه شرق در شماره دیروز خود گفت‌وگویی را با «مصطفی‌هاشمی طبا» منتشر کرد. در بخشی از این مصاحبه‌هاشمی طبا گفته است: «بدیهی است دولت‌ها با تصمیمات نادرست موجب بروز مشکلات در کشور می‌شوند؛ مانند آنچه دولت احمدی‌نژاد انجام داد و آنچه دولت روحانی در بحبوحه تحریم‌ها با ساده‌انگاری و عدم طراحی درست کار برای مقابله با بحران موجب بروز تنش‌هایی در جامعه شده است.»
چنان‌که خواندید‌هاشمی طبا که خود یکی از نامزدهای انتخابات بود اما در عین اینکه انصراف نداد به صراحت گفت به روحانی رای می‌دهد ساده انگاری تحریم‌ها را به چه چیزهایی گره زده است! او این ساده انگاری را در مذاکره به کار نمی‌گیرد و این همان نقطه قابل تامل است.
او در بخش دیگری از این گفت‌وگو تاکید کرده است: «ما در منطقه در حال یک چالش بزرگ هستیم و تاکنون هم توفیقات مناسبی کسب کرده‌ایم اما دشمنان ما و آنان که منافعشان به خطر افتاده است علاوه‌بر عکس‌العمل، به ابتکارات زیان‌بار علیه ما دست می‌زنند. بی‌تردید موضع ما حق است و طبعا پایداری بر این موضع حق موجب محرومیت‌هایی برای ملت می‌شود (البته که فعلا منافع کلان برای برخی به دلیل سیاست‌های غلط داخلی) بنابراین رئیس‌جمهور اگر معتقد به تداوم این سیاست است باید تبعات آن را برای مردم روشن کند.»
هاشمی طبا افزوده است: «وعده معیشت بهتر در تداوم موضع حق یادشده نوعی نفاق و پوشاندن حقایق از مردم است. نامزد رئیس‌جمهور باید روشن کند که آیا موافق سیاست کنونی منطقه‌ای و ادامه چالش با آمریکا هست؟ و در این صورت تبعاتش را به مردم بگوید و نیز سیاست‌های داخلی برای مقابله با مسائل را مطرح کند یا روشن کند که باید به نوعی تفاهم (البته صریحا بگویم سازش) در منطقه رسید تا گشایش اقتصادی برای کشور و مردم حاصل شود. بعید می‌دانم احدی از نامزدها بتوانند صریحا این اظهار نظر را بکنند و معمولا یکی بر میخ می‌زنند و یکی بر تخته و در حالی که از انقلابی‌گری دفاع می‌کنند وعده زندگی و معیشت بهتر و عدالت را می‌دهند که البته انجام آن ممکن و میسور نیست.»


ظاهرا آقای هاشمی طبا نمی خواهد این واقعیت را بپذیرد که عامل اصلی وجود بحران در منطقه ی غرب آسیا، مربوط به سیاست های آمریکا در آن منطقه است. سیاستی که طبق آن کشور آمریکا برای به دست اوردن منافع خود شروع به جنگ افروزی کرده و منطقه را به یک انبار تسلیحات بدل کرده است
هشت سال جنگ میان ایران و عراق و حمله کردن به عراق و افغانستان و تشکیل و حمایت از گروه های تروریستی همچون داعش تنها گوشه ای از بحران افرینی ها و جنایت های آمریکا در منطقه است
توصیه به سازش از سوی این چهره ی اصلاح طلب که آن را تفاهم هم می نامد تنها باعث از بین رفتن استقلال و تمامیت ارضی کشورمان خواهد شد. وانگهی مشکلات عدیده ای که هم اکنون کشور و مردم ما با آن دست و پنجه نرم می کنند ماحصل همین تفکر است که این روزها در راس کار قرار دارد که تنها راه رسیدن به اقتصاد و معیشت بهتر را در سرنهادن به خواسته‌های استعمارگران می‌داند تاریخ، سرنوشت کشورهایی را که به سمت سازش با آمریکا رفته‌اند در جلوی دیدگان ما قرار داده است.
به راستی باید از این جماعت پرسید وقتی که توان اداره ی کشور را در وجود خود نمی بینید و برنامه ای هم برای آن نداریدچرا برای منصب مهمی مانند ریاست جمهوری نامزد می‌شوید؟

۱۴۰۰/۱/۳۱


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: