نسخه چاپی

فیروزی پوربادی در گفتگو با نما:

در شأن رئیس جمهور نیست كه یك ركن دیگر نظام را تضعیف كند

عکس خبري -در شأن رئيس جمهور نيست که يک رکن ديگر نظام را تضعيف کند

عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در شأن رئیس جمهور نیست كه شورای نگهبان را به عنوان یك ركن اصلی نظام در راستای منافع و اهداف سیاسی خود یا سلایق سیاسی اش تضعیف كند.

رحمت الله فیروزی پوربادی، نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نما، درباره اظهارات روحانی که گفته بود «متأسفم مردم باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنند»، گفت: قانون اساسی می گوید که شورای نگهبان مسئول تأیید صلاحیت کاندیداهاست و قطعاً شورای نگهبان فردی را که صلاحیت کاندیداتوری را داشته باشد، تأیید صلاحیت خواهد کرد و حالا شاید در این میان سلیقه افراد با هم متفاوت باشد که این هم مشکل خودشان است و نباید سلیقه خودشان را به شورای نگهبان تحمیل کنند.

وی افزود: شورای نگهبان هیچگاه بی جهت کسی را رد صلاحیت نمی کند. قاعدتاً این نهاد قانونی از یک سری مراجع قانونی دیگر استعلاماتی را می گیرد و همین که یکی از این مراجع قانونی نظر منفی نسبت به کاندیداها داشته باشد، سپس در خصوص صلاحیت کاندیداها تصمیم می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شأن رئیس جمهور نیست که یک رکن دیگری از نظام را در راستای منافع و اهداف سیاسی خود یا سلایق سیاسی اش تضعیف کند؛ لذا امیدوارم که منظور آقای رئیس جمهور تحت فشار قرار دادن یا حمله به شورای نگهبان نباشد.

فیروزی پوربادی با بیان اینکه برای ریاست جمهوری فردی که کاندیدا می شود باید از یک سری ویژگی های فردی برخوردار باشد، گفت: نامزد انتخابات ریاست جمهوری باید متدین، متعهد و دارای سابقه خوب در مسیر نظام و رهبری باشد و همچنین حواشی سیاسی و امنیتی در رابطه با او وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: از نامزد انتخابات ریاست جمهوری انتظار می رود که تابع محض رهبری و ولایت فقیه باشد و روحیه استکبارستیزی و نترسی در او به وضوح یافت شود و از همه مهمتر اینکه ساده زیست باشد و دل در گروی دنیا و تجملات دنیا نداشته باشد و به این ویژگی ها باید آشنایی او به مسائل سیاسی و مشکلات کشور و اتفاقاتی که در جهان می افتد را هم افزود

۱۴۰۰/۲/۶


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: