نسخه چاپی

حجت الاسلام میرزایی در گفتگو با نما:

عدالت در مورد حقوق و مزایای معلمان محقق نمی شود

عکس خبري -عدالت در مورد حقوق و مزاياي معلمان محقق نمي شود

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دولت تدبیر و امید در سروسامان دادن به وضعیت معلمان حق التدریسی، معلمان نهضت سوادآموزی، معلمان خرید خدمتی و حتی سرباز معلمان اصلاً عملكرد خوبی نداشته است.

حجت الاسلام و المسلمین حسین میرزایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نما اظهار داشت: این دولت علی رغم اینکه عنوان تدبیر و امید را برای خود برگزیده، بی تدبیری و ناامیدی را از او دیده ایم. در این هشت سال دولت آقای روحانی در سروسامان دادن به وضعیت معلمان حق التدریسی، معلمان نهضت سوادآموزی، معلمان خرید خدمتی و حتی سرباز معلمان اصلاً عملکرد خوبی نداشته و بسیاری از مطالبات فرهنگیان روی زمین مانده که به آنها عمل نشده است.

وی افزود: عدم رسیدگی به وضعیت معلمان سبب شده تا اعتراض این قشر زحمتکش نسبت به سوءمدیریت ها افزایش یابد. به نظر می رسد آنطور که باید حقوق و مزایای این قشر به طور عادلانه پرداخت نشده و یا به عبارتی عدالت در افزایش حقوق و مزایا و پرداخت مطالبات معلمان مشاهده نمی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علاوه بر کادر آموزشی آموزش و پرورش در حق کادر خدماتی این وزارتخانه اجحاف شده است، گفت: همچنین نسبت به وضعیت مدارس غیردولتی یا غیرانتفاعی هم توجهی نشده؛ زیرا معلمان این نوع مدارس اکثراً حق التدریس هستند و ماه هاست که حقوق و مزایای خود را دریافت نکرده اند و آموزش و پرورش هم نسبت به آن سکوت اختیار کرده تا اینکه واکنشی نشان دهد.

میرزایی افزود: مقرراتی که برای تأسیس مدارس غیرانتفاعی به خصوص در این یکی دو ساله وضع شده، کاملاً قوانین تبعیض آمیزی است؛ به طوری که مشخصاتی فنی را برای مدارس غیرانتفاعی در نظر گرفته اند که بسیاری از مدارس دولتی چنین مشخصات فنی ندارد اما برای مدارس غیرانتفاعی چنین مشخصاتی را لحاظ کرده اند.

وی بیان داشت: در چند سال گذشته، محتوای آموزشی و تربیتی در مدارس به شدت افت کرده به خصوص اینکه سند 2030 بی سروصدا در مدارس به اجرا درآمده است که براساس این سند، سبک زندگی غربی و آمریکایی در مدارس تبلیغ می شود و حتی بودجه هایی را در هم راستای اجرای سند 2030 به تصویب رسانده اند و باید این موارد را جزء کارنامه غیرقابل قبول دولت یازدهم و دوازدهم دانست.

۱۴۰۰/۲/۷


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: