نسخه چاپی

محمدحسن آصفری در گفتگو با نما:

بهتر بود همراه تیم مذاكره كننده از نمایندگان مجلس هم حضور داشتند

عکس خبري -بهتر بود همراه تيم مذاکره کننده از نمايندگان مجلس هم حضور داشتند

نماینده مردم اراك در مجلس شورای اسلامی گفت: توقع ما از دولت این بود كه همراه تیم مذاكره كننده از كشورمان، یك یا دو نفر از نمایندگان مجلس هم حضور داشته باشند تا مجلس در جریان روند مذاكرات و چگونگی انجام آن قرار بگیرد اما متأسفانه دولت این اقدام را انجام نداد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی گفت: توقع ما از دولت این بود که همراه تیم مذاکره کننده از کشورمان، یک یا دو نفر از نمایندگان مجلس هم حضور داشته باشند تا مجلس در جریان روند مذاکرات و چگونگی انجام آن قرار بگیرد اما متأسفانه دولت این اقدام را انجام نداد.

محمدحسن آصفری، نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نما، درباره مذاکرات وین اظهار داشت: اگر خروجی مذاکرات وین برخلاف نظر رهبر معظم انقلاب و مصوبه مجلس شورای اسلامی باشد، قطعاً مقابل تصمیمات گرفته شده در این مذاکرات خواهیم ایستاد و اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی افزود: مذاکره کنندگان به هیچ وجه نباید اجازه فرسایشی شدن مذاکرات را به طرف غربی بدهند و دولت هم باید سعی کند به این مذاکرات نگاه سیاسی نداشته باشد؛ یعنی نباید مذاکرات را صرفاً به خاطر انتخابات ریاست جمهوری ادامه دهد؛ چراکه این رفتارها یک بار در سال 96 اتخاذ شد و نتیجه آن بر همه محرز بود که آینده اش چه می شود؛ بنابراین چنین رفتارهایی برای مردم نخ نما شده و اگر دولت بخواهد از مذاکرات در راستای منافع سیاسی خود استفاده کند، مردم دیگر فریب نمی خورند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: جدا از اینکه مذاکرات نباید فرسایشی باشد، بسیار مهم است که در رفتار غربی ها اقدام عملی ظهور و بروز پیدا کند و اقداماتی مانند برداشتن گام به گام تحریم ها و گرفتن امتیازات بیشتر از جمهوری اسلامی اصلاً قابل پذیرش و ممکن نیست.

آصفری معقتد است؛ مذاکره کنندگان ایرانی باید فرصت سوءاستفاده را به طرف غربی ندهند و تمام تلاششان بر این اصل باشد که زمان مذاکرات کوتاه باشد و منویات رهبر معظم انقلاب و مصوبه اخیر مجلس هم رعایت شود.

به گفته او؛ اگر این مذاکرات به نتیجه نرسد، دیگر مذاکراتی در کار نخواهد بود و مصوبات دیگر مشابه مصوبه اقدام راهبری در اختیار اتاق های فکر مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت و نهایتاً تبدیل به قانون خواهد شد و تحت این شرایط دیگر برگرداندن ایران به پای میز مذاکره آسان نخواهد بود.

آصفری تصریح کرد: توقع ما از دولت این بود که همراه تیم مذاکره کننده از کشورمان، یک یا دو نفر از نمایندگان مجلس هم حضور داشته باشند تا مجلس در جریان روند مذاکرات و چگونگی انجام آن قرار بگیرد اما متأسفانه دولت این اقدام را انجام نداد.

۱۴۰۰/۲/۸


نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: