نسخه چاپی

برنامه سال ۱۴۰۰ وزارت آموزش‌ و پرورش ابلاغ شد

عکس خبري -برنامه سال ???? وزارت آموزش‌ و پرورش ابلاغ شد

«برنامه سال ۱۴۰۰ وزارت آموزش‌ و پرورش»، مستند به نقشه راه برنامه زیرنظام‌های سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه ابلاغ شد.به گزارش نما، از سوی وزیر آموزش‌وپرورش، «برنامه سال ۱۴۰۰ وزارت آموزش‌وپرورش» مستند به نقشه راه برنامه زیر نظام‌های سند تحول بنیادین در طول برنامه ششم توسعه ابلاغ شد.

با «تصویب برنامه‌های زیر نظام‌های شش­گانه سند تحول تا افق ۱۴۰۴» در شورای عالی آموزش‌وپرورش که مبنای تدوین برنامه‌های سالانه وزارت آموزش‌ و پرورش در طول برنامه ششم توسعه است و با بهره‌گیری از تجارب سال‌های ۹۸ و ۹۹، «برنامه سال ۱۴۰۰ وزارت آموزش‌ و پرورش» به همراه برش استانی فعالیت‌ها مطابق با نقشه راه برنامه زیر نظام‌های (برنامه‌های اجرایی) سند تحول در طول برنامه ششم توسعه ابلاغ شده است.

در این بخشنامه تصریح‌شده است: واحدهای ستادی حداکثر تا پایان خردادماه نسبت به تدوین و ابلاغ دستورالعمل‌­های موردنیاز برنامه‌های جدید ابلاغی اقدام و از صدور بخشنامه‌­های موردی پس ‌از آن خودداری کنند. مسؤولیت پیگیری و نظارت بر اجرای برنامه‌های حوزه‌های تخصصی به اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها به عهده واحدهای مربوط است که باید گزارش مستمر پیشرفت برنامه‌ها را ارائه کنند.

برنامه ابلاغی، مبنای توزیع و مصرف اعتبارات سال ۱۴۰۰ است و میزان تحقق اهداف کمی ملحوظ در آن متناسب با منابعی که تخصیص می‌یابد، قابل ارزیابی است.

رصد و پایش برنامه‌ها در سال ۱۴۰۰ در تمام سطوح توسط اداره کل ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، بر اساس شاخص‌­های تعیین‌ شده در این برنامه انجام خواهد شد. واحدهای مربوط، مسؤولیت دارند ضمن ارزیابی از عملکرد مجموعه و تهیه گزارش پیشرفت به‌صورت دوره‌ای، حداقل هر ۶ ماه یک‌بار، میزان تحقق برنامه را رصد کنند.
منبع: فارس

۱۴۰۰/۲/۲۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: