نسخه چاپی

صهیونیست‌ها به طوری جدی به رفتن فكر می‌كنند

عکس خبري -صهيونيست‌ها به طوري جدي به رفتن فکر مي‌کنند

یكی از تحلیلگران لبنانی با اشاره به تاثیرات شگرف نبرد «شمشیر قدس» فلسطینی‌ها، به حال و روز ناخوش صهیونیست‌ها و اینكه به طور جدی به دنبال فرار هستند، اشاره كرد.


به گزارش نما، «طلال عتریسی» اندیشمند و استاد علوم سیاسی دانشگاه بیروت در گفتگو با فلسطین الیوم اعلام کرد: نبرد «شمشیر قدس» که مقاومت فلسطین در غزه علیه اشغالگران اسرائیلی به راه انداخت، با خود استراتژی بزرگ و عمیق مربوط به آینده اسرائیل به همراه دارد.

وی افزود: این نبرد به مثابه غافلگیری سنگین و ضربه دردناک به سران رژیم صهیونیستی بود. سران رژیم صهیونیستی انتظار واکنش مقاومت غزه به جنایات آنها در مسجد الاقصی و محله شیخ جراح را نداشتند.

عتریسی تاکید کرد: اینکه مقاومت ساعت شروع نبرد را مشخص کرد نشان از توان مقاومت و اعتماد به نفس آن با آنچه از توان نظامی متنوع که در اختیار داشت، است که اشغالگران را غافلگیر کرد.

وی افزود: کنترل نبرد و ورود تدریجی با توسعه دامنه حجم آتش گواهی بر این است که مقاومت با زیرکی و کیاست نبرد را اداره کرده است.

عتریسی بیان کرد: اینکه مقاومت به شکل تاکتیکی بخشی اندکی از توان نظامی خود را علیه ارتش رژیم صهیونیستی به کار گرفت، این ارتش را دچار آشفتگی کرد و ارتش صهیونیست‌ها نمی‌داند که در روزهای آتی چه در انتظار آن است.

وی تاکید کرد: نبرد غافلگیر کننده آثار و تبعات خطرناکی بر آینده اسرائیل از حیث استراتژیکی دارد. شهرک نشینان به این باور مهم رسیده‌اند که آینده‌ای در اسرائیل ندارند و کابینه نتانیاهو یا دیگران توان تغییر رای و دیدگاه شهرک نشینان را ندارند.

عتریسی می افزاید: شهرک نشینان قبلا اشغال فلسطین وزندگی در آنرا طبیعی می‌دانستند و اینکه امنیت برای آنها هست اما امروز معادله عوض شده است آنهم به طور کامل و همه فلسطین اشغالی در تیررس مقاومت است و به زبانه‌ای از آتش تبدیل شده است که همه شهرک نشینان از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی را می‌سوزاند.

این تحلیلگر لبنانی تاکید کرد: این تحول خطرناکی که مقاومت برای صهیونیست‌ها ایجاد کرده است سبب شده که آنها به طور جدی به فکر فرار از فلسطین اشغالی و بازگشت به کشوری که از آن آمده‌اند مانند روسیه، آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی باشند. افق و چشم انداز نزد اشغالگران امروز تیره و تار است و تبعات آن برای اسرائیل فاجعه بار خواهد بود.

وی در پایان به فلسطین الیوم گفت: ملت فلسطین همواره صاحب غافلگیری های بزرگ است. آنکه فکر می کرد که فلسطینی ها به ویژه در اراضی ۴۸ هویت ملی و اسلامی خود را از دست داده است اما انتفاضه فلسطینی ها در هر نقطه تاکیدی بر این بود که قدس خط قرمز است و نمی توان از آن عدول کرد و طرح‌های عادی سازی در تحقق اهدافش شکست خورد.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۲/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: