نسخه چاپی

نماینده سازمان ملل: آتش بس غزه شكننده است

عکس خبري -نماينده سازمان ملل: آتش بس غزه شکننده است

هماهنگ كننده سازمان ملل در امور خاورمیانه، با توجه به احتمال برگزاری راهپیمایی پرچم، درباره تشدید تنش ها و شكننده بودن آتش بس غزه هشدار داد.


به گزارش نما، «تور ونسلند» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در امور غرب آسیا و شمال آفریقا (خاورمیانه) در پیامی توئیتری، با توجه به اصرار صهیونیست ها برای برگزاری «راهپیمایی پرچم»، درباره شکننده بودن آتش بس غزه هشدار داد.

وی در این باره نوشت: روند خصومت ها شکننده است. از طرفین می خواهم از اقدامات یک جانبه و تحریک آمیز خودداری کرده؛ خویشتنداری به خرج دهند و در راستای تحکیم آتش بس هر آنچه که لازم است به کار گیرند.

نماینده سازمان ملل: آتش بس غزه شکننده است

این در حالی است که اقدامات تحریک آمیز از جانب بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی انجام می گیرد که در آستانه از دست دادن قدرت است.

گفته می شود در حالیکه پلیس رژیم صهیونیستی دستور لغو راهپیمایی پرچم را داده است؛ نتانیاهو در دیداری که با رؤسای دستگاه های امنیتی داشته، به دنبال احیای این مراسم است تا اوضاع را برای کابینه بعدی این رژیم دشوار کند.

هدف سازمان دهندگان راهپیمایی پرچم که برای پنجشنبه آینده تدارک دیده شده بود، تأکید بر لزوم پاکسازی شهروندان فلسطینی ساکن قدس اشغالی است؛ امری که با واکنش شدید و مخالفت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین و دعوت این جنبش از هموطنان فلسطینی برای مقابله با اشغالگران در کرانه باختری و تحصن در مسجد الاقصی روبرو شد.

در حال حاضر به دنبال تهدیدهای گسترده مقاومت فلسطین، صهیونیست ها از تصمیم خود برای برگزاری راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی عقب نشینی کرده اند حال آنکه مشخص نیست نتانیاهو در ادامه هرج و مرج طلبی خود که در راستای حفظ قدرت انجام می شود؛ چه برنامه ای را تدارک دیده باشد.
منبع: مهر

۱۴۰۰/۳/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: