نسخه چاپی

تاجرنیا: عملكرد روحانی باعث ریزش بدنه اصلاحات شد

تاجرنيا: عملکرد روحاني باعث ريزش بدنه اصلاحات شد

فعال اصلاح‌طلب با بیان اینكه حمایت خاتمی از لیست جمهور اشتباه تاكتیكی اصلاح‌طلبان بود گفت‌: عملكرد دولت روحانی باعث ریزش بدنه اصلاحات شد.

                           

به گزارش نما، روزنامه فرهیختگان گفت‌وگویی با علی تاجرنیا، فعال اصلاح‌طلب و سخنگوی ستاد مهرعلیزاده در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

 

بخش عمده‌ای از جبهه اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ نبودند

 

- اگر بخواهیم ارزیابی درستی از میزان مشارکت بدنه ایدئولوژیک اصلاح‌طلبان در انتخابات داشته باشیم، باید درنظر گرفت چقدر از جریانات اصلاح‌طلبی به انتخابات ورود کردند.

 

- آنچه مهم است این است که اصلاحات و احزابی که بیشترین طرفدار را بین اصلاح‌طلبان دارند، ازجمله حزب اتحاد ملت، در انتخابات اخیر ورود نکردند، ازاین‌رو بخش عمده‌ای از جریانات و چهره‌های ایدئولوژیک جبهه اصلاحات به‌نوعی در انتخابات ۱۴۰۰ نبودند.

 

حضور خاتمی و کروبی در انتخابات به معنای دعوت به انتخابات نبود!

 

- حضور خاتمی و کروبی و چهره‌ای دیگر در انتخابات به‌نوعی الزاما به معنای دعوت دیگران به انتخابات نبود.

 

- آنها در جایگاهی هستند که دچار محذوریت بودند و ممکن است با این نگاه به انتخابات ورود کرده باشند. 

 

عملکرد دولت روحانی باعث ریزش بدنه اصلاحات شد

 

- قطعا رأی ایدئولوژیک اصلاح‌طلبان در این دوره ریزش داشته است و بخشی از این اتفاق به شرایط کشور و وضعیتی که حاکمیت برای اصلاح‌طلبان به وجود آورد و عرصه را برای ورود کاندیدای اصلی ما به انتخابات تنگ کرد، بازمی‌گردد.

 

- نکته دیگر نیز به‌دلیل عملکرد دولت روحانی است که مورد حمایت اصلاح‌طلبان قرار گرفته بود.

 

- نکته سوم اینکه برخی طرفداران اصلاح‌طلبان به‌دلیل سردرگمی مواضع جریان متبوع خود در انتخابات شرکت نکردند، البته آنها با عدم حضور خود در انتخابات یک پیامی را هم منتقل کردند.

 

حمایت خاتمی از لیست جمهور اشتباه تاکتیکی بود

 

- به نظر من حمایت خاتمی از لیست جمهور یک اشتباه تاکتیکی از جریان اصلاحات بود.

 

- وقتی مردم را برای انتخابات ریاست‌جمهوری دعوت نمی‌کنیم اما می‌خواهیم برای انتخابات شوراها بیایند، قطعا منتج به نتیجه موردنظر نخواهد شد.

 

- دوستان اصلاح‌طلب عمدتا نگاه تقلیدی ندارند که نگاه کنند سران آن چه می‌گویند و آن کار را انجام دهند، بلکه خودشان باید به قطعیت برسند و سپس تصمیم بگیرند.

۱۴۰۰/۴/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...