نسخه چاپی

آخرین وضعیت پرونده دوپینگ كاراته‌كای ایرانی

آخرين وضعيت پرونده دوپينگ کاراته‌کاي ايراني

دبیركل كمیته ملی المپیك آخرین وضعیت وضعیت پرونده دوپینگ كاراته كای ایرانی را كه منجر به ٢٠ ماه محرومیت این ورزشكار شده توضیح داد و تاكید كرد: در این رابطه خطای شخصی صورت گرفته است.

                           

به گزارش نما، کیکاوس سعیدی در حاشیه مجمع عمومی سالیانه فدراسیون پزشکی ورزشی که امروز در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، در مورد تعداد پزشکان اعزامی به المپیک توکیو، اعلام کرد: با توجه به محدودیت در نظر گرفته شده از سوی ستاد بازی‌های المپیک امکان اعزام نفرات به صورت گسترده وجود ندارد و ٢ پزشک در قالب کاروان برای ارائه خدمات به ورزشکاران به المپیک اعزام می‌شوند.

  

وی ادامه داد: کاروان ایران تاکنون ٦٦ سهمیه تا کنون کسب کرده‌ایم و بزرگترین کاروان ورزشی ایران در دوره ادوار المپیک را خواهیم داشت؛ در حوزه بانوان ١٠ ورزشکار سهمیه گرفته‌اند که بیشترین سهمیه بانوان و تعداد سهمیه قابل توجهی است.

  

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد شانس کسب مدال بانوان در المپیک، بیان کرد: المپیک خاصی در توکیو خواهیم داشت و قابل پیش بینی نیست که در این وابطه وعده ای داده شود، هر چند کارشناسان پیش بینی هایی را با توجه به شرایط موجود دارند هرچند به صورت کلی چه در حوزه بانوان و چه در بخش آقایان شانس کسب مدال داریم.

سعیدی افزود: هدف‌گذاری در دنیا این است که ٥٠ درصد سهمیه به زنان و ٥٠ درصد به مردان اختصاص یابد و ما نیز امیدواریم به این سمت حرکت کنیم.

  

وی در مورد آخرین وضعیت دوپینگ کاراته کای ایرانی، عنوان کرد: اتفاقی ناباورانه و غیرقابل پیش بینی بود و در حالی که ورزشکار سهمیه المپیک را قبل از تست دوپینگ گرفته است و نیازی به دوپینگ برای حضور در المپیک نداشت، چنین اتفاقی رخ داده است؛ این کاراته کای ایران شانس بالای کسب مدال المپیک بود و مسئله پیش آمده هشداری به ورزشکاران است تا هر دارویی را قصد دارند مصرف کنند پیش از آن باید با پزشک فدراسیون مشورت کرده و آن ها را در جریان قرار دهند.

  

دبیرکل کمیته ملی المپیک ادامه داد: لایحه دفاعی تنظیم شده، هرچند محرومیت ٢٠ ماهه ای در نطر گرفته است اما اعتراض مجدد از طرف فدراسیون کاراته مدنظر قرار گرفته تا شاید تجدیدنظری صورت گیرد و باید بدانیم که امکان جایگزینی سهمیه به دلیل دوپینگ صورت گرفته در رشته کاراته را نداریم.

  

وی بیان کرد: در رابطه با این ورزشکار خطای شخصی صورت گرفته و تا کنون بر اسام اعلام این عمل سهوی و غیرتعمدی بوده و قصوری در بخش آموزش وجود نداشته است. 

  

دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین در مورد امکان کسب سهمیه رزیتا علیپور در رشته کاراته و اینکه گفته می شود فدراسیون در این زمینه کم کاری کرده است تا بتوانیم پنجمین سهمیه کاراته در المپیک توکیو را کسب کنیم، اظهار کرد: اعتراضی از سوی کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی کاراته ارسال شده است و منتظر ارائه توضیحات هستیم و اگر تبعیضی وجود داشته باشد ورود خواهیم کرد، هرچند در رشته کاراته بانوان دو سهمیه اخذ کرده ایم و کار سخت است که یک سهمیه دیگر اضافه شود.

۱۴۰۰/۴/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: