نسخه چاپی

حمله راكتی به كاخ ریاست جمهوری افغانستان

عکس خبري -حمله راکتي به کاخ رياست جمهوري افغانستان

صبح امروز سه شنبه همزمان با برگزاری مراسم عید قربان در افغانستان، دست كم سه راكت به محلی در نزدیكی كاخ ریاست جمهوری این كشور اصابت كرد.


به گزارش نمابه نقل از اسپوتنیک، ساکنان منطقه سبز کابل صبح امروز صدای دست کم سه انفجار را شنیدند. صداهایی که در نتیجه اصابت راکت به محلی در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان بوجود آمده بود.

این حمله راکتی در زمان برگزاری مراسم عید قربان در افغانستان انجام شده است. هنوز از میزان خسارت و یا تلفات احتمالی این حمله گزارشی منتشر نشده است.

این حمله در حالی انجام شد که همگان انتظار برقراری آتش بس در عید قربان را در افغانستان داشتند. پیش از برگزاری دور جدید مذاکرات بین افغانی در دوحه اعلام شده بود که برقراری آتش بس در عید قربان یکی از نتایج این گفتگوها خواهد بود اما پس از پایان مذاکرات اشاره ای به آتش بس نشد.

در همین رابطه روز گذشته ۱۴ هیئت دیپلماتیک به همراه آمریکا، اتحادیه اروپا و نماینده ناتو در کابل طی بیانیه ای مشترک از طالبان خواستند تا فعالیت های نظامی اش در سراسر افغانستان را متوقف کند.

در این بیانیه مشترک ضمن اشاره به تعطیلی مربوط به عید سعید قربان در پنجشنبه هفته جاری در افغانستان، آمده است: در این عید قربان، طالبان باید برای همیشه سلاح بر زمین بگذارد و تعهدش به روند صلح را به دنیا نشان دهد.
منبع: مهر

۱۴۰۰/۴/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: