نسخه چاپی

دستور كیم جونگ اون به ارتش برای كمك به سیل زده‌ها

رئیس كره شمالی به ارتش این كشور دستور داد به مردم در مناطقی كه درگیر سیل و توفان شده‌اند كمك كند.


به گزارش نمابه نقل از رویترز، کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی دستور اعزام نیروی نظامی به مناطق آسیب دیده بر اثر بارش شدید باران در این کشور و کمک به مردم این مناطق را صادر کرد.

در جلسه کمیسیون مرکزی نظامی حزب حاکم که بدون حضور رئیس کره شمالی برگزار شد مقامات حزب پیام وی را انتقال داده و اعالم کردند که ارتش باید با تشکیل کمپینی امکانات لازم را برای کمک به افراد نیازمند در منطقه فراهم کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی دراین باره نوشت: در این جلسه همچنین بر آگاهی مقامات حزب برای ایجاد یک کمپین ماهرانه و شجاعانه تاکید شد.

این جلسه درحالی برگزار شد که نگرانی هایی مبنی بر بحران در کره شمالی و آسیب پذیری بیشتر مردم به واسطه تحریم های بین‌المللی وجود دارد.

رئیس کره شمالی ماه ژوئن نیز اعلام کرد که این کشور به واسطه ویروس کرونا و توفان های سال گذشته در شرایط مناسب غذایی قرار ندارد. بانک مرکزی کره شمالی نیز اخیرا اعلام کرده که اقتصاد کره شمالی در سال 2020 بزرگترین انقباض در 23 سال گذشته تجربه کرد.

کره شمالی هرچند هیچ مورد ابتلا به کووید در این کشور را تایید نکرده اما به واسطه بستن مرزهایش تبادلات اقتصادی با خارج از کره شمالی را به شدت کاهش داده است.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۵/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...