نسخه چاپی

تداوم جهش بزرگ قیمت نفت خام / برنت ۷۱ دلاری شد

عکس خبري -تداوم جهش بزرگ قيمت نفت خام / برنت ?? دلاري شد

قیمت نفت خام در معاملات دیشب در حالی به جهش خود ادامه داد كه واكسیناسیون گسترده جهانی سرمایه‌گذاران را به بازگشت تقاضای نفت امیدوار كرده است.


به گزارش نمابه نقل از سی‌ان‌بی‌سی، قیمت نفت خام در معاملات دیشب در حالی به جهش خود ادامه داد که واکسیناسیون گسترده جهانی سرمایه‌گذاران را به بازگشت تقاضای نفت امیدوار کرده است.

از سوی دیگر افت ارزش دلار از رکوردهای ۹ ماهه اخیر باعث شده تا قیمت خرید نفت خام برای دارندگان ارزهای غیردلاری به صرفه‌تر تمام شده و تقاضا برای خرید آن بالا برود.

تا ساعت ۲۳:۱۳ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک جهانی قیمت نفت، ۳.۴۵ درصد جهش کرد و ۷۱.۱۲ دلار شد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا هم ۳ درصد جهش کرد و به ۶۷.۶۱ دلار رسید.

خبرهای دیگری هم امروز باعث تقویت قیمت نفت خام شدند. در آمریکا اداره غذا و داروی این کشور واکسن کرونای فایزر را به طور کامل تأیید کرد و حالا این واکسن می‌تواند بدون نیاز به مجوز اضطراری در همه جای جهان مورد استفاده قرار بگیرد. این خبر نوید بخش بازگشت قدرتمند اقتصادهای جهان از بحران کرونا و تقویت تقاضای سوخت در آینده است.

در مکزیک آتش‌سوزی یک پلت‌فرم نفتی در مکزیک باعث مرگ ۵ کارگر و توقف تولید روزانه ۴۲۱ هزار بشکه نفت شد که این یک چهارم از کل تولید نفت خام مکزیک است.
منبع: مهر

۱۴۰۰/۶/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: