نسخه چاپی

مرگ ۲ نفر در ژاپن پس از دریافت دوز دوم «مدرنا»

عکس خبري -مرگ ? نفر در ژاپن پس از دريافت دوز دوم «مدرنا»

عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اعضای كمیسیون امنیت ملی مجلس خواستار این هستند كه سازمان غذا و دارو برای هر نوع واكسن وارداتی بررسی‌های لازم را داشته باشد.


به گزارش نما، زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع واکسن یکی از اولویت‌های دولت رئیسی است، گفت: در نطقی که در مجلس داشتند به صراحت به این موضوع اشاره کردند و حتی تاکید فرمودند که ارز لازم برای خرید واکسن‌های وارداتی تامین شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: مسلم است که باید هرچه زودتر واکسن لازم برای واکسیناسیون عمومی تامین شود که بخشی از آن نیاز در داخل تامین می‌شود و بخشی از آن نیز ضرورتا باید با خرید واکسن از کشورهای دیگر تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که با رئیسی داشتیم تاکید کردیم که سرعت واکسیناسیون باید بالاتر از سرعت فعلی باشد و اگر بخواهیم واکسیناسیونی که صورت می‌گیرد تاثیرگذار باشد باید به بیش از یک میلیون تزریق در روز برسد و این را با آقای دکتر عین‌الهی وزیر محترم بهداشت هم مطرح کردیم.

الهیان گفت: نکته مهم این است که سازمان غذا و دارو باید حساسیت لازم نسبت به واکسن های وارداتی را داشته باشد چون برخی واکسن‌ها و به ویژه واکسن‌های آمریکایی مثل مدرنا و فایزر مشکلات زیادی داشته اند و عوارض جدی برای دریافت کنندگان واکسن ایجاد کرده است و این واکسن‌ها باعث تهدید سلامت عمومی خواهند شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سابقه سوء واکسن های آمریکایی خاطرنشان کرد: همانطور که اعلام شد واکسن مدرنا آلودگی داشته و قابل استفاده نیست و همچنین واکسن فایزر در برهه‌ای در خود آمریکا موجب عوارض جدی شد که باعث جمع آوری این واکسن شد.

وی افزود: وقتی فایزر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین تزریق شد، بعد از تزریق مشخص شد ۸۴درصد افرادی که دو دز واکسن را زده بودند مبتلا به کرونا شدند و این نشان دهنده این است که ایمنی این واکسن‌ها زیر سوال هست و سازمان غذا و دارو باید نسبت به بررسی سلامت و ایمنی واکسن های وارداتی حساسیت لازم را به خرج دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان غذاو دارو در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهار داشت: این موضوع را با آقای دکتر شانه‌ساز در میان گذاشتیم و اعضای کمیسیون خواستار این شدند که سازمان غذا و دارو برای هر نوع واکسن وارداتی مجوز ندهد و بررسی‌های لازم را داشته باشد تا سلامت مردم مورد تهدید قرار نگیرد.
منبع: فارس

۱۴۰۰/۶/۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...