نسخه چاپی

تورم منطقه یورو به بالاترین سطح ۱۰ ساله رسید

عکس خبري -تورم منطقه يورو به بالاترين سطح ?? ساله رسيد

تورم منطقه یورو پیش از اجلاس بسیار مورد انتظار بانك مركزی اروپا، در ماه آگوست دوباره رشد كرد و به بالاترین سطح در ۱۰ سال اخیر رسید.


به گزارش نما به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، تورم منطقه یورو پیش از اجلاس بسیار مورد انتظار بانک مرکزی اروپا، در ماه آگوست دوباره رشد کرد و به بالاترین سطح در ۱۰ سال اخیر رسید.

قیمت‌های مصرف‌کننده در ماه آگوست ۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل جهش کرد. قیمت‌ها در ماه جولای هم ۲.۲ درصد جهش کرده بودند.

البته باید هنوز چند هفته منتظر بود تا این داده‌ها توسط بانک مرکزی اروپا تأیید شوند.

سالومون فیدلر، اقتصاددان برنبرگ، می‌گوید: خانوارهای منطقه یورو در طول قرنطینه توانستند مقدار قابل‌توجهی پول مازاد خود را ذخیره کنند. اگر آنها تصمیم بگیرند بیش از آن‌چه انتظار می‌رود از این پول خرج کنند و سطح مصرف را بالا ببرند، در کوتاه‌مدت افزایش قیمت‌ها ادامه خواهند داشت.

قرار است اعضای بانک مرکزی اروپا در ۹ سپتامبر دیدار کنند و در مورد آینده برنامه خرید اوراق قرضه و تزریق نقدینگی به بازار بحث کنند. گفته می‌شود اعضای این بانک هنوز در مورد زمان‌بندی کاهش این برنامه‌های حمایتی اختلاف نظر دارند.

‌بانک مرکزی اروپا سطح تورم هدف خود را ۲ درصد اعلام کرده است. این بانک تخمین زده است نرخ تورم در سال جاری به ۱.۹ درصد برسد و در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ به ترتیب به ۱.۵ درصد و ۱.۴ درصد کاهش یابد.
منبع: مهر

۱۴۰۰/۶/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: