نسخه چاپی

پیش‌بینی بارش باران در ۸ استان كشور

عکس خبري -پيش‌بيني بارش باران در ? استان کشور

یك كارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده كشور پرداخت.


به گزارش نما، کبری رفیعی، در خصوص آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور گفت: امروز برای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، شمال شرق آذربایجان شرقی، ارتفاعات شمال زنجان و قزوین و همچنین به تدریج در خراسان شمالی بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه امروز شدت بارش‌ها را در استان‌های گیلان و غرب مازندارن و فردا در استان‌های مازندارن، گلستان و غرب خراسان شمالی رخ می‌دهد، افزود: در مناطقی که امروز در آن‌ها بارندگی داریم، فردا هم بارش‌‍‌ها ادامه دارند.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی انتظار بارش پراکنده را داریم، توضیح داد: طی امروز و فردا در ارتفاعات شمال غرب هرمزگان و ارتفاعات جنوبی فارس در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار پراکنده، رعدوبرق و گاهی وزش باد رخ می‌دهد.

رفیعی با اشاره به اینکه از امروز تا پایان هفته پدیده غالب در نیمه شرقی کشور از جمله شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان‌وبلوچستان وزش باد شدید است که گاهی سبب خیزش گردوخاک در این مناطق می‌شود، اظهار کرد: امروز برای جنوب استان‌های تهران و سمنان و همچنین استان‌های قم، البرز، غرب ایلام و خوزستان وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه طی ۳ روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم است و از بعد از ظهر امروز مناطق شمالی خلیج‌فارس و جمعه کل خلیج‌فارس مواج می‌شود، ادامه داد: از روزهای شنبه و یکشنبه بیشتر مناطق کشور جوی آرام را دارند، اما در نوار شمالی با افزایش نسبی دما مواجه هستیم.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران عنوان کرد: تهران امروز آسمانی صاف دارد و وزش باد برای آن پیش‌بینی می‌شود. حداقل دمای پایتخت امروز ۲۰ درجه و حداکثر دمای آن امروز به ۳۲ درجه بالای صفر می‌رسد.

۱۴۰۰/۶/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: