نسخه چاپی

۲۰ همدانی بر اثر سقوط از ارتفاع جان باختند

عکس خبري -?? همداني بر اثر سقوط از ارتفاع جان باختند

مدیركل پزشكی قانونی استان همدان گفت:در پنج ماهه امسال شش زن و ۱۴ مرد در استان بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست دادند.


به گزارش نما، دکتر ارتین کمالی با بیان اینکه چند روز پیش نیز جسد مردی ۵۱ ساله در ارتفاعات الوند کشف شده است، افزود: فرد مذکور به قصد کوهنوردی روز دوم مهر ماه به ارتفاعات الوند (منطقه کلاغ لانه) می‌روند که ظاهرا بر اثر بی احتیاطی به پایین سقوط و در دم جان می‌بازد.

وی ضمن هشدار به کوهنوردان بر رعایت نکات ایمنی هنگام صعود به ارتفاعات، اظهار کرد: کوهنورد مذکور با تلاش تیم نجاتگران پایگاه امداد کوهستان و هلال احمر کشف و با دستور مقام محترم قضایی برای تعیین علت فوت تحویل پزشکی قانونی شد.

وی درباره وظیفه پزشکی قانونی در قبال افرادی که در اثر سقوط فوت می‌کنند، بیان کرد: تشخیص مکانیسم حادثه و این که فرد چرا دچار سقوط شده بر عهده مراجع قضایی است و پزشکی قانونی علت فوت را از منظر پزشکی بررسی می‌کند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان مطرح کرد: برای پزشکی قانونی بررسی علائم جسمانی فرد متوفی و دلیلی که موجب مرگ وی از نظر پزشکی شده، مهم است و این‌که در وقوع حادثه‌ای که منجر به مرگ وی شده به عنوان مثال سقوط از کوه، انگیزه فردی یا عوامل دیگری دخیل بوده، نقشی ندارد.

کمالی با بیان اینکه سقوط از ارتفاع سهم زیادی از آسیب‌ها و جراحت‌ها را به خود اختصاص داده است، گفت: سقوط از ارتفاع در اصل برای پزشکی قانونی مهم نبوده بلکه مهم، علت فوت فرد سقوط کننده از نظر پزشکی هم‌چون ضربه به سر یا سکته در هنگام سقوط است.
منبع: ایسنا

۱۴۰۰/۷/۱۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: