نسخه چاپی

بیمه‌ها زیربار خسارات خاموشی‌ها نمی‌روند

عکس خبري -بيمه‌ها زيربار خسارات خاموشي‌ها نمي‌روند

خسارت نوسانات برق باید توسط بیمه‌ها تخمین زده و پرداخت شود، اما برای توانیر هنوز شركت بیمه‌ای اعلام آمادگی نكرده است تا بتواند خسارات بیمه این آسیب دیدگی‌ها را پرداخت كند.


به گزارش نما، با آغاز فصل گرما و افزایش دما در کشور متاسفانه شاهد قطعی برق در بیشتر نقاط کشور بودیم به طوری که این قطعی برق‌ها، چندین ساعت به طول می‌انجامید.

این قطعی‌های برق در ادامه برای بسیاری از خانوارها و صاحبان کسب و کار و مشاغل خسارات سنگینی را به بار آورد تا جایی که تعدادی زیادی از یخچال ها، تلویزیون و بسیاری از وسایل خانگی و همچنین بسیاری از دستگاه‌های شهرک‌های صنعتی سوخته و مورد نارضایتی‌ها شد.

بر این اساس طبق پیگیری‌های خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، از شرکت توانیر جلسه‌ای روز گذشته با شرکت‌های بیمه گذار در خصوص بیمه نوسانات برق انجام شد.

همچنین قیمت لوازم خانگی در یک سال گذشته به شدت افزایش پیدا کرده و در نتیجه شرکت بیمه‌ای باید خسارت سنگینی را بابت خراب شدن وسایل برق پرداخت کند. این در حالی است که حق بیمه‌ای که از مشترکان دریافت می‌شود، هیچ تغییری نکرده است. به همین دلیل شرکت‌های بیمه‌ای مدعی هستند که شرکت در این مناقصه برای آن‌ها توجیه و صرفه اقتصادی ندارد.

در حال حاضر هنوز با هیچ شرکت بیمه گذاری به توافق نرسیده ایم و هنوز مشخص نشده است که این توافق عملی و اجرا خواهد شد.

براساس این گزارش؛ این موضوع که این خسارات باید توسط بیمه‌ها تخمین زده و پرداخت شود، اما برای توانیر هنوز شرکت بیمه‌ای اعلام آمادگی نکرده است تا بتواند خسارات بیمه این آسیب دیدگی‌ها را پرداخت کند.


منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۴۰۰/۷/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...