نسخه چاپی

خسارت بیش از ۴۰۰ واحد مسكونی در ایذه

عکس خبري -خسارت بيش از ??? واحد مسکوني در ايذه

بر اثر وقوع زمین لرزه، بیش از ۴۰۰ منزل مسكونی در بخش مركزی شهرستان ایذه خسارت دیده است.به گزارش نما، حسین مرادی ظهر امروز شنبه دراین‌باره اظهار کرد: بر اثر زمین‌لرزه ۵ ریشتری بامداد امروز روستاهای مهرنان ۳۲ درصد، دِه حوض ۴۱ درصد، دِه ثریا ۳۷ درصد، سراب ۳ درصد، دست کرتان ۲ درصد، آبید ۱۸ درصد، دورک ۵ درصد، ممبین ۵ درصد، گلال ۵ درصد، سر قلعه فالح ۲ درصد، ترشک ۳ درصد و چلویر ۲ درصد خسارت دیدند.

بخشدار سوسن با تأکید بر اینکه در این حادثه ۱۵۵ خانوار و منزل دچار خسارت شده‌اند، بیان کرد: کارشناسان ارزیاب بنیاد مسکن و هلال احمر در حال ارزیابی مناطق هستند.

«حسن سبزعلی زاده» بخشدار مرکزی ایذه نیز در این زمینه بیان کرد: طبق اعلام کارشناسان بنیاد مسکن در این زمین‌لرزه بیش از ۴۰۰ خانه آسیب دیده‌اند.

وی گفت: با توجه به اینکه برخی از مناطق عشایری در حال بازگشت از ییلاق بودند، احتمال افزایش این آمار وجود دارد.

ساعت ۲ و ۴۶ دقیقه بامداد امروز، زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۵ ریشتر شهر و روستاهای قلعه خواجه از توابع شهرستان اندیکا را لرزاند.

زمین‌لرزه از دوازدهم مهرماه تاکنون چندین بار شهر قلعه خواجه و بخش چلو در شهرستان اندیکا را به لرزه در آورده است که باعث تخریب صددرصدی برخی از منازل روستاییان و شهروندان این مناطق نیز شده است.
منبع: مهر

۱۴۰۰/۷/۱۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: