نسخه چاپی

قربانی در گفتگو با نما:

آشنائی مسئولان با مشكلات مردم از بركات سفرهای استانی است

عکس خبري -آشنائي مسئولان با مشکلات مردم از برکات سفرهاي استاني است

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كل كشور گفت: كمترین دستاوردهای سفرهای استانی این است كه عالی‌ترین مقام اجرایی كشور در جریان امور و مشكلات مردم قرار می‌گیرد.


علی قربانی در گفتگو با خبرنگار نما، درباره سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی گفت: کمترین دستاوردهای سفرهای استانی این است که عالی‌ترین مقام اجرایی کشور در جریان امور و مشکلات مردم قرار می‌گیرد.

وی گفت: در کشور مناطق محروم بسیاری وجود دارد که از حداقل‌های امکانات هم برخوردار نیستند. مشکلاتی مانند: کم‌آبی، نبود امکانات بیمارستانی، بهداشتی، آموزشی و درمانی و نیز بیکاری مفرط.

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کل کشور خاطرنشان کرد: رئیس دولت سیزدهم برای اینکه در سال 1401 بتواند برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشد و بودجه را متناسب با مشکلات و کمبودها تدوین کند، به سفرهای استانی نیاز دارد تا از نزدیک با مشکلات آشنا شود و براساس نیاز مناطق بودجه را مورد تدوین قرار دهد.

نماینده سابق مجلس افزود: کشور عزیزمان ایران با 31 استان، دارای موقعیت‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است و نمی‌توان نسخه اقتصادی یک استان را برای یک استان دیگر تجویز کرد؛ بنابراین آقای رئیسی با پی بردن به این مهم تلاش می‌کند تا علت کمبودها و مشکلات مناطق محروم را استخراج و راهکاری برای حل آنها ارائه دهد و اگر لازم است نسخه‌ای متفاوت مختص یک استان را تجویز کند.

قربانی ادامه داد: آن دوران که از تهران برای تمام کشور برنامه ارائه شود و نسخه‌ای تجویز شود، گذشته است. امروز کشور ما نیازمند آمایش سرزمینی است و امیدوارم که یکی از دستاوردهای مثبت سفر آیت‌الله رئیسی اجرای سیاست آمایش سرزمینی باشد که متأسفانه در دولت قبل نادیده گرفته شد.

وی تأکید کرد: همین که مردم مسئولان به خصوص رئیس جمهور را در میان خود می‌بینند، به آینده امیدوار می‌شوند و دلگرمی مردم موجب وحدت و استحکام ملی است. ان‌شاءالله این سفرها تا پایان دوران ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی ادامه پیدا کند تا شاهد گشایش‌هایی در عرصه‌های مختلف باشیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرایط امروز کشور ایجاب می‌کند که مدیران اهل ریسک برروی کار بیایند، گفت: از آقای رئیسی انتظار می‌رود که یکی از خروجی‌های مثبت سفرشان به استان‌ها، انتخاب مدیران باتجربه، اهل ریسک و جوان باانگیزه باشد.

۱۴۰۰/۷/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: