نسخه چاپی

آینده كودكان در گرو تصمیم گیری‌های امروز ماست

آينده کودکان در گرو تصميم گيري‌هاي امروز ماست

رئیس سازمان ملی تعلیم تربیت كودك، طی پیامی به مناسب «هفته ملی و روز جهانی كودك»، ضمن تبریك این روز و هفته به كودكان ایرانی، بر ضرورت توجه ویژه به كودكان به عنوان «سرمایه های اجتماعی آینده كشور» تأكید كرد.

به گزارش نما ، در متن پیام علیرضا حاجیان زاده، آمده است: هفته ملی کودک بر کودکان عزیز سرزمینم وکودکان دیروز که درکی عمیق از کودکان امروز دارند، مبارک باد.

 کودکان مهم ترین سرمایه های هر جامعه ای هستند و چگونگی رشد و تعالی اوان کودکی، از عوامل مهم تعیین کننده توسعه یا عقب ماندگی هر کشوری است.

  امروزه قوانین مختلف ملی و بین المللی، ضرورت توجه به حقوق و نیازهای کودکان را به رسمیت شناخته و بر آن تأکید دارند. کامیابی و ناکامی های هر ملتی  به چگونگی رشد و تعالی کودکان بستگی دارد. این که گفته می‌شود کودکان امروز، مدیران فردای کشورند سخنی حکمت‌آمیز است و بر همین مبنا هر میزان هزینه برای سلامت، رفاه، آموزش، تأمین اجتماعی و تربیت این بخش از جمعیت، نوعی سرمایه گذاری بلند مدت تلقی می‌شود.

توجه و تأکید «مقام معظم رهبری»( مدظله العالی) به تعلیم و تربیت کودکان پیش از دبستان نیز که بارها خاطر نشان کرده اند،  نشان از حساسیت تربیت و آموزش های این دوره دارد.

تخیل سرشار، حس کنجکاوی و استعدادهای ذاتی کودکان و قابلیت های جسمی و فکری آنان  ایجاب می کند که  توجه و حمایت های خاص و مراقبت های ویژه ای از این گروه سنی به عمل آید. برای همکاری بخش های مختلف در حوزه های سیاستگذاری و برنامه ریزی، لازم است تا سیاستگذاران، آحاد جامعه و والدین الزام توجه به حقوق کودکان را در تمام ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی احساس نموده و در جهت تحقق آن کوشا باشند.

در پایان این پیام نیز نوشته شده است: در این روزهای سخت کرونایی برای کودکان ایران عزیز اسلامی؛ سلامتی، صلح،  مهربانی، دوستی  و رفاه آرزومندیم؛ در این راستا همگان را به یاری می طلبیم تا کودکانی پر امید و با نشاط، خلاق، معتقد، متعهد و دارای هویت داشته باشیم. لحظه ای فراموش نمی کنیم که آینده کودکان در گرو تصمیم گیری‌های امروزماست و رسالت ما این است که همواره در جهت ارتقای حقوق و اعتلای همه جانبه زندگی آنان بکوشیم.

ایسنا 

۱۴۰۰/۷/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: