نسخه چاپی

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با نما:

اصلاح ساختار بودجه امری ضروری است

عکس خبري -اصلاح ساختار بودجه امري ضروري است

رئیس كمیسیون برنامه،بودجه گفت: اصلاح ساختار بودجه امری ضروری است و به مانند یك اكسیژن عمل در فرآیندهای اقتصادی كشور عمل می كند.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی "نما" با اشاره به تحول در بودجه نویسی کشور اظهار داشت: تحول در بودجه نویسی باید در همه قسمتهای بودجه رخ دهد.

وی تاکید کرد: ابتدا باید اطلاعات درست در بودجه نویسی مدنظر قرار گیرد لذا این آمار و ارقام باید واقعی، درست و شفاف باشند چراکه تمام اشکالاتی که پیرو اجرای بودجه شکل می گیرد، مربوط به اطلاعات دروغ، غلط و اشتباهی است که به مجلس و یا دولت ارائه می شود لذا اینها باید دقیق و درست شوند و بر اساس آن ما باید با مردم به صورت شفاف صحبت کنیم.


رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه ما باید بدون شعار به یک جمع‌بندی عاقلانه در بودجه برسیم اظهار داشت: همچنین بنده معتقدم، در زمینه نحوه رسیدگی به بودجه پیرو آیین نامه داخلی مجلس هم باید اصلاحات متعددی صورت پذیرد.

حاجی بابایی با بیان اینکه ما مشکلات زیادی در آیین نامه داخلی مجلس داریم ،تصریح کرد: در بسیاری از مواقع دست بسیاری از نمایندگان برای بیان اظهارات شان در صحن مجلس کوتاه است.

وی با اشاره به اصلاح ساختار بودجه تاکید کرد: اصلاح ساختار بودجه امری ضروری است و به مانند یک اکسیژن عمل در فرآیندهای اقتصادی کشور عمل می کند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: اصلاح ساختار بودجه نشان می دهد روند موجود نمی تواند پاسخگوی نیازهای کشور باشد، مخصوصاً بودجه ۱۴۰۰ این مسئله را به خوبی نشان داد لذا مقام معظم رهبری هم از چند سال گذشته اعلام کردند که باید اصلاح ساختار بودجه مد نظر قرار گیرد، با این حال دولت جدید هم اراده قوی و قدرتمندی برای اصلاح ساختار بودجه دارد.

حاجی بابایی تاکید کرد: همچنین اصلاح ساختار بودجه ربطی به اعداد و ارقام بودجه ندارد لذا اصلاح ساختار معنایش این است که منابعی که تعریف می‌کنیم، منابع پایدار و واقعی باشند ،همچنین هزینه هایی که در جریان بودجه صورت می‌پذیرد هم باید هزینه های درستی باشد.

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: اصلاح ساختار بودجه موجب می شود تا ما بر اقتصاد بزرگ ایران احاطه درستی داشته باشیم و نه فقط یک بودجه ای که دولت برای وزارتخانه های خود تعریف می کند.

۱۴۰۰/۷/۲۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: