نسخه چاپی

واكسن آنفلوانزا تمام شد

عکس خبري -واکسن آنفلوانزا تمام شد

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، از عدم واردات محموله های جدید واكسن آنفلوانزا در یك ماه اخیر خبر داد.


به گزارش نما، سیدعلی فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران اظهار داشت: از ۱۴ مهر ۱۴۰۰ تاکنون هیچ محموله جدیدی از واکسن آنفلوانزا وارد کشور نشده است.

وی با اعلام اینکه واکسن‌های خارجی از هلند و فرانسه وارد شده بودند، افزود: در حال حاضر واکسن وارداتی آنفلوانزا در داروخانه‌ها موجود نیست.

فاطمی با اشاره به از دست رفتن زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوانزا، گفت: زمان طلایی تزریق واکسن آنفلوانزا از ۱۰ شهریور تا ۱۰ آبان بود.

وی با عنوان این مطلب که تا نیمه‌های زمستان نیز امکان تزریق واکسن آنفلوانزا وجود دارد، افزود: به نظر می‌رسد قرار نیست محموله جدید واکسن آنفلوانزا وارد کشور شود.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با اشاره به تولید واکسن ایرانی آنفلوانزا، گفت: سفارش تحویل واکسن ایرانی را دو هفته قبل گرفته‌اند اما اطلاع دقیقی از موجود بودن واکسن ایرانی آنفلوانزا در داروخانه‌ها ندارم.

فاطمی با گلایه از قیمت واکسن ایرانی آنفلوانزا، افزود: قول داده بودند قیمت واکسن ایرانی از مشابه خارجی ارزان‌تر باشد که چنین چیزی نبوده و همان ۲۰۶ هزار تومان را برای فروش واکسن ایرانی تعیین کرده‌اند که واکسن‌های وارداتی هم همین قیمت هستند.
منبع: مهر

۱۴۰۰/۸/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: