نسخه چاپی

مردم حاضرند برای دیدن فوتبال پول بدهند؟

عکس خبري -مردم حاضرند براي ديدن فوتبال پول بدهند؟

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: آیا مردم حاضرند برای دیدن فوتبال پولی پرداخت كنند؟ صدا و سیما حدود ۴۰ سال فوتبال، والیبال و بسكتبال و سایر رشته‌های ورزشی را به صورت رایگان پخش كرده است.

به گزارش نما، هواداران استقلال و پرسپولیس خواهان پیگیری حق پخش تلویزیونی هستند تا با باشگاه‌های محبوب‌شان با دریافت این حق قانونی خود بخش اعظم مشکلات‌شان را حل کنند. به همین منظور به سراغ امیر رضا واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق استقلال رفتیم و نظرش را جویا شدیم.

مدیرعامل اسبق استقلال در این مورد اظهار داشت: پرداخت حق پخش تلویزیونی به باشگاه‌های فوتبال چند نکته دارد. اول اینکه قانون صریحی برای پرداخت حق پخش تلویزیونی صدا و سیما به باشگاه‌ها وجود ندارد دوم اینکه اگر بر فرض صدا و سیما حق پخش تلویزیونی را به باشگاه‌ها پرداخت کند باید از تبلیغات محیطی در فوتبال هم سهم ببرد. زیرا صدا و سیما می‌گوید فوتبال از دریچه تلویزیون پخش می‌شود و باید سهمی از این تبلیغات هم برای صدا وسیما در نظر گرفته شود.

واعظ آشتیانی ادامه داد: فرض بگیریم پرداخت حق پخش تلویزیونی قانونی است و صدا و سیما نیز حاضر به پرداخت این حق پخش شده در آن صورت باید دید که آیا مردم حاضرند برای دیدن فوتبال پولی پرداخت کنند؟ صدا و سیما حدود ۴۰ سال فوتبال، والیبال و بسکتبال و سایر رشته‌های ورزشی را به صورت رایگان پخش کرده است و آیا حالا مردم حاضرند در سبد خرید خود سهمی برای دیدن فوتبال در نظر بگیرند و پولی به یک شبکه کابلی بدهند؟ زیرا در کشورهای خارجی شما برای دیدن مسابقات ورزشی باید ماهیانه پول بپردازند. آیا در کشورمان مردم چنین کاری را انجام خواهند داد. حاکمیت و صدا و سیما با پخش مسابقات ورزشی به صورت رایگان به مردم یارانه می دهد. شبکه‌های ورزش، سه و شما اکثر مسابقات ورزشی را به صورت زنده و رایگان پخش می‌کنند.

وی تصریح کرد: با پخش رایگان مسابقات ورزشی صدا و سیما این فرصت را برای فدراسیون‌ها ایجاد می‌کند که آنها بتوانند تبلیغات محیطی را به خدمت بگیرند. اگر صدا و سیما مسابقات را رایگان پخش نکند در آن صورت فدراسیون فوتبال اولین فدراسیونی است که ورشکسته می‌شود زیرا دیگر خبری از تبلیغات محیطی نخواهد بود.

مدیرعامل اسبق استقلال با اشاره به تبلیغات محیطی عنوان کرد: اکنون که تبلیغات محیطی به باشگاه‌ها واگذار شده و استقلال و پرسپولیس این تبلیغات را در اختیار گرفته‌اند هم مساله‌ دیگری پیش می آید که حق تیم میهمان از این تبلیغات محیطی چقدر است؟ مگر اینکه باشگاه‌ها با هم تفاهم‌نامه‌ای امضا کنند که مثلا حق تبلیغات محیطی به صورت میزبان و میهمانی مختص به تیم میزبان باشد. شاید به همین دلیل است که سازمان لیگ هم خواهان دریافت ضمانت‌نامه از باشگاه‌هاست. در سال ۲۰۱۰ در فوتبال باشگاهی ژاپن تبلیغات محیطی به صورت ۴۰ به ۶۰ بین تیم‌های میهمان و میزبان تقسیم می‌شد. اکنون این مساله نیز در فوتبال کشورمان باید مشخص و روشن باشد.
منبع: فارس

۱۴۰۰/۸/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...