نسخه چاپی

فرانسه از آغاز برق‌آسای موج پنجم كرونا خبر داد

عکس خبري -فرانسه از آغاز برق‌آساي موج پنجم کرونا خبر داد

سخنگوی دولت فرانسه ضمن ابراز نگرانی درباره روند روزافزون و سریع آمار مبتلایان جدید به كووید ۱۹ از آغاز برق آسای موج پنجم كرونا در كشورش خبر داد.

به گزارش نما به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، در فرانسه هم مشابه دیگر کشورهای اروپایی اخیرا روند ابتلا به کرونا در بین شهروندان افزایش چشمگیری داشته است.

"گابریل اتال"، سخنگوی دولت فرانسه روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: موج پنجم کرونا به شکل برق آسایی آغاز شده است.

به صورت میانگین شمار مبتلایان روزانه در فرانسه در عرض یک هفته گذشته به ۱۷.۱۵۳ نفر رسید. حدود یک هفته قبل از آن این رقم نصف این مقدار بود.

آتال با وجود این تحولات نگران کننده از شنیده شدن نواهای خوش بینانه ای هم سخن گفت.

آمارها نشان می دهد که در مقایسه با هفته های گذشته افزایش تعداد مبتلایان جدید به کرونا در فرانسه چشمگیر است. تا به حال حدود سه هفته طول می کشید تا میانگین ابتلای روزانه در هفته دو برابر شود. با این همه وضعیت بیمارستان ها در فرانسه نسبتا آرام است.

بر اساس آمارهای ارائه شده از بیمارستان های فرانسه در روز شنبه حدود ۷۹۷۴ بیمار کرونایی در کلینیک های فرانسه تحت درمان قرار گرفتند که ۱۳۳۳ نفر آن ها در بخش های مراقبت های ویژه بستری بودند. در ماه اکتبر حدود ۶۵۰۰ بیمار کرونایی در کلینیک ها بستری بودند که هزار نفر از آن ها نیازبه درمان های فشرده داشتند.

سخنگوی دولت فرانسه در بخش دیگری از سخنانش در عین حال گفت: ما شاهد افزایش شدید موارد ابتلا به کرونا در کشور هستیم، اما همچنین می دانیم که نرخ واکسیناسیون بالایی در فرانسه داریم و ظاهرا همسایگان ما در واکسیناسیون مرحله سوم از ما جلوتر هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که دولت در پاریس به تصمیمات خود مبنی بر اعمال محدودیت ها برای افراد واکسینه نشده به جای واکسینه شده برای مهار این همه گیری پایبند است.

در فرانسه حدود ۷۵ درصد شهروندان به صورت کامل علیه کرونا واکسینه شده‌اند و در حال حاضر کمپین واکسیناسیون مرحله سوم برای افراد بالای ۶۵ سال و افراد با بیماری های زمینه‌ای در جریان است. از اول دسامبر افراد ۵۰ تا ۶۴ ساله هم می توانند واکسن تقویتی را در این کشور دریافت کنند.

فرانسه با توجه به اعتراضات خشونت بار علیه محدودیت های کرونایی نیروهای ویژه خود را به منطقه گوادلوپ می فرستد.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۹/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: