نسخه چاپی

بورس ایران ۱۰ درصد با ارزش‌تر شد

عکس خبري -بورس ايران ?? درصد با ارزش‌تر شد

ارزش بازار در پایان آبان امسال در مقایسه با مهر ماه برابر با ۱۰ درصد افزایش یافت و از ۱۰۰۴۱۲۶ میلیارد ریال به ۱۱۰۳۱۷۵ میلیارد ریال رسید.

به گزارش نما ، مدیریت آمار و اطلاعات شرکت بورس تهران اعلام کرد: طی ۲۱روز کاری آبان ماه ۱۴۰۰، ارزش معاملات در مقایسه با مهر ماه ۱۴۰۰، معادل ۱۰ درصد افزایش یافت و از ۱۰۰۴۱۲۶ میلیارد ریال به ۱۱۰۳۱۷۵ میلیارد ریال رسید. همچنین حجم سهام معامله شده از ۱۱۱۷۰۶میلیون سهم به ۱۳۵۸۷۸ میلیون سهم معادل۲۲ درصد افزایش یافت.

براساس این گزارش، از ابتدای سال تاکنون ، متوسط روزانه حجم و ارزش معاملات بازارسهام ( اول و دوم ) به ترتیب برابر با ۹۹۸۷۸۴میلیون سهم و ۶۷۵۵۰۱۷ میلیارد ریال بوده است.

در آبانی که گذشته دفعات معاملات سهام برابر با ۱۹ درصد در مقایسه با پایان مهرماه امسال کاهش یافت و از ۳۸۵۴۳۹۱هزار دفعه به ۱۱۲۵۹۷۹۵هزار دفعه بالغ شد.

ارزش بازار در پایان آبان ماه در مقایسه با ماه قبل به میزان ۲۲۹۴۲۰۴ میلیارد ریال برابر با ۴ درصد کاهش یافت و از ۵۷۷۱۸۲۵۲ میلیارد ریال به ۵۵۴۲۴۰۴۸ میلیارد ریال رسید.

درصد گردش معاملات در آبان گذشته به رقم ۱رسید که در مقایسه با ماه قبل، ۲۱ درصد افزایش داشته و میزان بازده کل بورس از ابتدای سال تا کنون ۷ درصد بوده است. این در حالی است که نسبت قیمت به درآمد ۱۲ ماه گذشته نیز به رقم ۷۹۵۹۸۶۷۳۴۴۸۷۵۳ . ۸ رسید.

۱۴۰۰/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...