نسخه چاپی

دادستان كل كشور:

دستگاه‌های مرتبط با سازمان اموال تملیكی به‌خوبی انجام وظیفه نكرده‌اند/ عبدالمجید اجتهادی مدیرعامل سازمان شد

عکس خبري -دستگاه‌هاي مرتبط با سازمان اموال تمليکي به‌خوبي انجام وظيفه نکرده‌اند/ عبدالمجيد اجتهادي مديرعامل سازمان شد

دادستان كل كشور گفت: د ر بررسی مشكلات و مسائل مبتلابه سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیكی باید به این نكته نیز توجه داشت كه سایر دستگاه‌هایی كه به خوبی به وظایف خود عمل نكرده‌اند كه باعث این وضع شدند.

به گزارش نما، بنا به اعلام شادا، بر اساس انتخاب اعضای مجمع عمومی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، سید «عبدالمجید اجتهادی» به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید این سازمان معرفی شد.

همچنین اعضای مجمع عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، با قدردانی از زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه «ابراهیم مولایی‌جم» در جایگاه سرپرستی این سازمان، وی را به عنوان عضو هیئت مدیره و معاون حقوقی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی ابقاء کردند.
سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و رئیس مجمع عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در این جلسه، با تبریک انتصاب عبدالمجید اجتهادی مدیر عامل جدید این سازمان و آرزوی موفقیت برای وی در انجام وظایف محوله، از زحمات اثر بخش و شبانه روزی ابراهیم مولایی جم عضو هیئت مدیره و معاون حقوقی این سازمان در ساماندهی شرایط سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، در مدت یکماه سرپرستی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، قدردانی کرد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور و عضو مجمع عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز در این جلسه، ابراز امیدواری کرد: در دولت سیزدهم شاهد اصلاح و ارتقای محسوس در عملکرد و ساختار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی باشیم.

وی تصریح کرد: در بررسی مشکلات و مسایل مبتلا به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی باید به این نکته نیز توجه داشت که سایر دستگاه‌های مرتبط با حوزه کاری این سازمان نیز قطعاً بخوبی به وظایف خود عمل نکرده‌اند که باعث شده، شاهد تضییع اموال عمومی باشیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه هیچ مانعی بر سر راه سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی برای اصلاح رویه‌ها نیست، گفت: اگر قوانین ایراد دارد، با تکیه بر تجارب گذشته باید به دنبال اصلاح آن رفت و اگر ایراد از آیین نامه‌ها است، دولت، خود می‌تواند رأسا آن را اصلاح کند.

دادستان کل کشور همچنین با پیشنهاد تدوین یک برنامه زمانبندی برای اصلاح رویه‌ها و زیرساخت‌ها در سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی یادآور شد: چنین برنامه‌ای باید بر مبنای توانمندی‌ها و زیرساخت‌های موجود تدوین شود و نباید انتظارات و توقعات بی جهت را به جامعه منتقل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه، از آمادگی دستگاه قضایی برای همکاری کامل با مسئولان سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی جهت رفع موانعی که نیازمند ورود این دستگاه باشد، خبر داد.

امین‌حسین رحیمی وزیر دادگستری و عضو مجمع عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی نیز در این جلسه، ورود دستگاه قضایی و دولت به پرونده سازمان را نقطه عطفی برای حل و فصل مشکلات آن خواند و گفت: در این راستا، برگزاری منظم جلسات مجمع عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، جهت انتقال و بررسی مشکلات و موانع، بسیار حایز اهمیت است.

۱۴۰۰/۹/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...