نسخه چاپی

گازگرفتگی هشت نفر در یك حمام عمومی زنانه

عکس خبري -گازگرفتگي هشت نفر در يک حمام عمومي زنانه

سوختن ناقص سیستم گرمایش آب در یك حمام عمومی زنانه در شهرستان خمینی‌شهر روز پنجشنبه موجب مسمومیت تنفسی هشت نفر با گاز منوكسیدكربن شد.

به گزارش نما، غفور راستین مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: سوختن ناقص سیستم گرمایش آب در یک حمام عمومی زنانه در شهرستان خمینی‌شهر روز پنجشنبه موجب مسمومیت تنفسی هشت نفر با گاز منوکسیدکربن شد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: این حادثه ظهر دیروز به اورژانس پیش بیمارستانی اعلام و دو واحد امدادی به همراه چهار تکنسین فوریت‌های پزشکی به محل اعزام شدند.

غفور راستین افزود: در این حادثه هشت نفر شامل پنج خانم ۳۴ تا ۵۲ ساله و سه کودک پنج تا هشت ساله مسموم و توسط واحدهای امدادی به بیمارستان شهید اشرفی خمینی‌شهر منتقل شدند.

خمینی شهر در ۱۲ کیلومتری شمال غربی اصفهان واقع شده است.

منواکسیدکربن، گازی بی رنگ و بی‌بو موسوم به "قاتل نامرئی" با شروع فصل سرما با آماری گسترده‌تر اما آرام و بی‌صدا، خانواده‌هایی را عزادار می کند و هر سال با آغاز فصل سرما، میزان مسمومیت با CO افزایش می یابد.

عمده‌ترین منبع تولید این گاز، سوختن ناقص نفت و گاز است ولی در اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی بویژه در محیط های بسته و فاقد اکسیژن، تولید گاز منواُکسید کربن امکانپذیر است.

براساس آمار پزشکی قانونی استان اصفهان در ۶ ماه نخست امسال، آمار تلفات گازگرفتگی افزایش داشته و از ۱۱ فوتی در مدت مشابه سال قبل به ۱۵ فوتی (۱۰ مرد و پنج زن) در ۶ ماه اول امسال رسیده است.
منبع: ایرنا

۱۴۰۰/۹/۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...