نسخه چاپی

خفاش‌های خون‌ریز در چنگ شیران عدالت

عکس خبري -خفاش‌هاي خون‌ريز در چنگ شيران عدالت

موتورسواران نقابداری كه در تاریكی خیابان های مشهد ، با ضربات قداره‌های ترسناك از شهروندان، زورگیری می كردند با هوشیاری نیروهای گشت كلانتری آبكوه دستگیر و به پنجه عدالت سپرده شدند.

به گزارش نما، سرهنگ دهقان پور رئیس پلیس مشهد روز گذشته درباره ماجرای دستگیری زورگیران خطرناکی که به دلیل شیوه ارتکاب جرم، لقب «خفاش های خون‌ریز» را گرفته اند گفت: حدود ساعت ۲۰ شب دوشنبه گذشته، ماموران گشت کلانتری آبکوه مشهد به منظور پیشگیری از وقوع جرم و تامین امنیت شبانه شهروندان، عازم کوچه پس کوچه های حوزه استحفاظی شدند تا به صورت محسوس و نامحسوس از اموال مردم محافظت کنند.

در این میان، گروهی از افسران ورزیده با راهنمایی و تدابیر سرهنگ ابراهیم خواجه‌پور (رئیس کلانتری آبکوه) به گشت زنی در بولوار فردوسی پرداختند جایی که به دلیل موقعیت مکانی و تجاری، احتمال حضور برخی مجرمان وجود داشت.

سرهنگ «حسین دهقان پور» افزود: در حالی که نیروهای انتظامی منطقه مذکور را زیر چتر اطلاعاتی گرفته بودند و با دقت و تیزبینی هر نوع رفتار مشکوکی را با ظن کارآگاهی بررسی می کردند، ناگهان موتورسواران نقابداری را دیدند که در حد فاصل خیابان ثمانه و چهارراه مهدی به صورت چراغ خاموش در کمین عابران پیاده نشسته اند. با مشاهده این صحنه، بی درنگ بی سیم های پلیس به کار افتاد و نیروهای گشت انتظامی، در حالی موتورسواران نقابدار را به محاصره غیرمحسوس درآوردند که بخشی از پلاک موتورسیکلت آنان نیز بریده شده بود.


مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: دیگر شکی برای ماموران باقی نمانده بود که با یک باند زورگیری یا گوشی قاپی طرف شده اند. به همین دلیل و دقایقی بعد ماموران گشت در یک عملیات هماهنگ و غافلگیرانه، در اطراف موتورسیکلت قرار گرفتند به طوری که موتورسواران نقابدار، هیچ راه گریزی نیافتند.

وی با اشاره به بازرسی بدنی از مظنونان مذکور و کشف دو قبضه خنجر وحشتناک، خاطرنشان کرد: ماموران در ادامه بازرسی از راکب موتورسیکلت که گواهی نامه و مدارک مالکیت نداشت، یک دستگاه گوشی تلفن همراه و تعدادی کارت ملی و گواهی نامه های مربوط به افراد دیگر نیز به دست آوردند که بررسی های مقدماتی از سرقتی بودن آن ها حکایت داشت.

سرهنگ دهقان پور خاطرنشان کرد: به همین دلیل دو جوان هوندا سوار که بین ۲۲ تا ۲۴ سال دارند به مقر انتظامی هدایت شدند و مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفتند.

اما آن ها مدعی بودند برای تفریح به منطقه بولوار فردوسی آمده اند و موتورسیکلت مشکی رنگ را نیز از دوستشان به امانت گرفته اند!

این مقام با تجربه انتظامی که با حساسیت ویژه ای پرونده های جرایم خشن را پیگیری می کند در ادامه این ماجرا گفت: استعلام شماره سریال گوشی تلفن همراه j۵ مشخص کرد که گوشی مذکور حدود ۲ ساعت قبل از جوانی در منطقه قاسم آباد مشهد زورگیری شده است. دقایقی بعد با حضور مال باخته خون آلود در کلانتری راز «زورگیری های خطرناک متهمان» برملا شد.

این جوان مال باخته درباره چگونگی وقوع این حادثه هولناک به نیروهای انتظامی گفت: ساعت ۵ بعدازظهر و در حالی که هوا تاریک شده بود، من در بولوار دکتر شریعتی منطقه قاسم آباد تردد می کردم که ناگهان دو جوان نقابدار سوار بر یک دستگاه موتورسیکلت هوندای مشکی رنگ بر سرم آوار شدند. یکی از آن ها قداره ای ترسناک بیرون کشید و از من خواست هرچه دارم به او بدهم! من هم درحالی که وحشت زده بودم از شدت ترس به خودم می لرزیدم. او وقتی تعلل مرا دید با چشمانی از حدقه درآمده و چهره ای خشمگین، تیغه قداره را بالا برد و به بازوی چپم زد! هنگامی که سوزش جراحت را احساس کردم و فهمیدم زخمی شده ام، گوشی تلفنم را به آن ها دادم ولی یک طرف پلاک موتورسیکلت بریده بود و من از شدت اضطراب نتوانستم شماره های آن را یادداشت کنم اما این سارقان، همان موتورسوارانی هستند که از من زورگیری کردند!

فرمانده انتظامی مشهد همچنین با اشاره به معرفی مال باخته به پزشکی قانونی افزود: زورگیران نقابدار که دیگر چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند به ناچار لب به اعتراف گشودند و به زورگیری از جوان مال باخته اقرار کردند.

یکی از متهمان که «احسان» نام دارد در بازجویی های تخصصی گفت: من به همراه دوستم «مجید» و برای زورگیری به منطقه قاسم آباد رفتیم و من با چاقو ضربه ای به دست این جوان (اشاره به مال باخته) زدم و گوشی تلفنش را سرقت کردم سپس سوار بر موتورسیکلت از محل گریختیم اما وقتی به بولوار فردوسی آمدیم و قصد داشتیم که یک گوشی دیگر هم سرقت کنیم و بعد به خانه برویم ، دستگیر شدیم! اما موتورسیکلت متعلق به یکی دیگر از دوستانمان است و ...

سرهنگ حسین دهقان پور تصریح کرد: با توجه به کشف کارت های ملی و گواهی نامه های متعلق به دیگران، احتمال می رود که سارقان زورگیر جرایم بیشتری مرتکب شده باشند بنابراین بررسی های تخصصی در این باره همچنان ادامه دارد.

با توجه به سطح بندی جرایم و این که متهمان مذکور به دلیل شگرد و شیوه خاص سرقت که در تاریکی خیابان های مشهد زورگیری می کردند و طعمه ها را هدف ضربات خنجر قرار می دادند، درحالی به «خفاش های خون ریز» معروف شده اند که احتمال دارد افراد دیگری نیز در دام این زورگیران خطرناک گرفتار شده باشند بنابراین آنان با صدور دستورات ویژه قضایی در اختیار پلیس قرار دارند و کسانی که با چنین شگردی طعمه زورگیران شده اند، برای شناسایی آن ها به کلانتری آبکوه مراجعه کنند.
منبع: روزنامه ایران

۱۴۰۰/۹/۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: