نسخه چاپی

صباغیان در تذكر شفاهی:

سامانه كاریابی فقط از افراد بیكار پول می‌گیرد

عکس خبري -سامانه کاريابي فقط از افراد بيکار پول مي‌گيرد

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر بالاترین نارضایتی بیكاری نیست بلكه پارتی است و سامانه كاریابی هم فقط از افراد بیكار پول دریافت می كند.


به گزارش نما، محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی،گفت: در مجلس تحقیق و تفحص های زیادی انجام می شود که ما بعضاً از نتیجه آن خبر نداریم و لازم است نتایج تحقیق و تفحص ها به صحن مجلس ارائه شود.

وی با اشاره به گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه و تأمین اجتماعی پیرامون وضعیت اشتغال، بیان کرد: سامانه کاریابی فعلی به جز اینکه از افراد بیکار پول دریافت می کند و آنان را به امان خدا رها می‌کند، هیچ سودی برای آنها ندارد و باید این رویه تغییر کند.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: افراد به جای آنکه برای کاریابی به دفاتر نمایندگان مجلس و فرمانداری ها بروند، باید شرایطی برایشان فراهم شود تا بتوانند جویای شغل باشند و دستگاه ها و بخش خصوصی هم باید مکلف شوند شرایط اشتغال را برای افرادی که تخصص و صلاحیت لازم را دارند، فراهم کنند.

صباغیان با بیان اینکه در حال حاضر بالاترین نارضایتی مردم بیکاری نیست بلکه پارتی بازی است، گفت: در سطح جامعه می بینیم که برخی از افراد هنوز از خدمت سربازی نیامده اند، استخدام می شوند اما افراد دیگری هستند که سالها جویای کار هستند اما هنوز بیکار مانده اند که باید این رویه تغییر کند و به صلاحیت افراد در جذب و استخدام توجه بیشتری شود.
منبع: مهر

۱۴۰۰/۹/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...