نسخه چاپی

۹۰ درصد تریاك در جهان توسط ایران كشف می‌شود

عکس خبري -?? درصد ترياک در جهان توسط ايران کشف مي‌شود

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر از كشف ۱۲۰۰ تن مواد مخدر در سال گذشته خبر داد و گفت:۹۰ درصد تریاك در جهان توسط ایران كشف می شود.

به گزارش نما، اسکندر مومنی، دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر صبح امروز در سومین نشست تخصصی معاونان، مدیران کل و دبیران شورای هماهنگی سراسر کشور، اظهار داشت: مواد مخدر یکی از آسیب‌های اجتماعی مهم است که رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید ویژه‌ای بر رسیدگی به آن داشتند.

وی ادامه داد: مواد مخدر یک آسیب و منشاء دیگر آسیب‌ها همچون طلاق، سرقت و دیگر جرایم است.

مومنی تصریح کرد: در کشور ما فقط در دهه ۶۰ شاهد کاهش شیوع مصرف مواد مخدر بودیم و در دیگر دهه‌ها افزایش شیوع مصرف را داشتیم.

وی گفت: طبق آمار جهانی ۹۰ درصد تریاک، ۷۰ درصد مرفین و ۲۰ درصد هروئین توسط جمهوری اسلامی ایران کشف شده است.

دبیر ستاد کل مبارزه با مواد مخدر گفت: جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با مواد مخدر چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران‌ کرده است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته هزار و ۲۰۰ تن مواد مخدر کشف شده است که این بالاترین میزان کشفیات مواد مخدر است.

مومنی با اشاره به اینکه در حوزه مقابله و درمان کارهای خوبی صورت گرفته است، گفت: در حوزه فرهنگی و پیشگیری همگام با دیگر حوزه‌ها پیش نرفته‌ایم و در این حوزه غفلت کرده‌ایم.

مومنی با بیان اینکه با حضور ناتو و آمریکا سطح زیر کشت مواد مخدر در افغانستان افزایش پیدا کرده است، اظهار کرد: سطح کشت مواد مخدر از ۲۰۰ تُن در سال ۲هزار به ۹ هزار تن در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ رسیده که این نشان‌دهنده افزایش ۵۰ برابری است.
منبع: فارس

۱۴۰۰/۹/۲۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: