نسخه چاپی

مادر شهید رضا اسماعیلی:

من خواب شهادتش را یك هفته قبل دیدم

عکس خبري -من خواب شهادتش را يک هفته قبل ديدم

من یك هفته قبل از شهادت ایشان خواب دیدم. فرماندهشان وقتی می‌خواست خبر شهادت رضا بدهد؛ دل گفتن نداشت، چون رضا تك پسرم بود. برای مسئولین خیلی سخت بود كه خبر شهادت رضا را به ما بدهند. در نهایت خبر شهادت را ما از طریق دوستانش كه به خواهرم گفته بودند تا مرا آماده شنیدن خبر شهادت رضا كند؛ مطلع شدیم. من به خواهرم گفتم می‌دانم رضا شهید شده؛ من خواب شهادتش را دیدم.

شهید رضا اسماعیلی؛ شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) که در گردان فاطمیون در جبهه نبرد حق علیه باطل جان خود را نثار کرده و پیکر بی‌سر او به آغوش مادر بازگشته است.

به مناسب شهادت حضرت ام البنین و روز گرامیداشت مادران و همسران شهدا، چنددقیقه‌ای مهمان صحبت‌های مادر شهید مدافع حرم می‌شویم. او درباره فرزندش می‌گوید: رضا متولد سال 1373 بود. من یک دختر دارم و رضا که تک پسرم بود. اگر بخواهم بگویم رضا چه خصوصیاتی داشت، می‌گویم خیلی شجاع بود. اگر شجاع نبود که به جنگ تکفیری‌ها نمی‌رفت. ورزشکار و قهرمان بود. یک قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی داشت.

او درباره نحوه شهادت فرزندش این‌طور روایت می‌کند: من یک هفته قبل از شهادت ایشان خواب دیدم. فرماندهشان وقتی می‌خواست خبر شهادت رضا بدهد؛ دل گفتن نداشت، چون رضا تک پسرم بود. برای مسئولین خیلی سخت بود که خبر شهادت رضا را به ما بدهند. در نهایت خبر شهادت را ما از طریق دوستانش که به خواهرم گفته بودند تا مرا آماده شنیدن خبر شهادت رضا کند؛ مطلع شدیم. من به خواهرم گفتم می‌دانم رضا شهید شده؛ من خواب شهادتش را دیدم.

مادر این شهید مدافع حرم درحالی‌که بغض نهفته‌ای در صدایش دارد از دیدار با شهید این‌گونه عنوان می‌کند: پیکر رضا را بی‌سر برای ما آوردند. پیکر رضا سر ندارد. ما سر رضا را هدیه به پیشگاه مظلوم حضرت زینب سلام‌الله علیها و حضرت رقیه سلام‌الله علیها کردیم.

وی ادامه می‌دهد: وقتی دل‌تنگ می‌شوم می‌روم حرم امام رضا. می‌گویم یا امام رضا به ما صبر بده. با اهل‌بیت صحبت می‌کنم، می‌گویم یا امام حسین، یا حضرت زینب یا حضرت رقیه به ما صبر بده. ما رضا را فرستادیم تا برای حرم بی‌بی حضرت زینب اتفاقی نیافتد.

مادر شهید اسماعیلی در پایان با بیان اینکه اگر فرزند دیگری داشت در راه دفاع از حرم او را رهسپار می‌کرد گفت:من خواهر شهید هم هستم. این راهی هست که ما قبل از این هم رفته‌ایم.

۱۴۰۰/۱۰/۲۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...