نسخه چاپی

تشكیل كمیسیون مشترك ایران و عراق برای پرونده سردار سلیمانی

عکس خبري -تشکيل کميسيون مشترک ايران و عراق براي پرونده سردار سليماني

رئیس فراكسیون حقوق بشر مجلس از تشكیل كمیسیون مشترك ایران و عراق برای پیگیری ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی خبر داد.

به گزارش نما، زهره الهیان، رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آخرین پیگیری‌های حقوقی درباره ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، گفت: کمیته حقوق بشر مجلس از سال گذشته و هم‌زمان با تشکیل پارلمان یازدهم ۵ جلسه درباره بررسی ابعاد حقوقی ترور سردار سلیمانی با مسئولان مربوطه برگزار کرده است.

وی با بیان اینکه این پرونده برای افکار عمومی، ملت ایران و ملت‌های آزاده جهان بسیار مهم است، ادامه داد:تمام تلاش کمیته حقوق‌بشر مجلس این است که این پرونده سیر قانونی خودش را هرچه سریعتر طی کند.

نماینده تهران در مجلس با اعلام اینکه گام‌های خوبی برای پیگیری این پرونده از سوی ایران و عراق برداشته شده است، افزود: کمیسیون مشترکی بین دو کشور برای مستند سازی و پیگیری‌های حقوقی تشکیل شده است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه کیفر خواستی ۳۰۰ صفحه‌ای علیه عاملان ترور سردار سلیمانی تدوین شده‌ است، عنوان کرد: ۲ هزار صفحه مستندات درباره این ترور تدوین شده است که وزارت امور خارجه در حال پیگیری این موضوع است.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس اظهار کرد: مطالبه مجلس و مردم این است که وزارت امورخارجه و قوه قضائیه در مجامع‌بین‌المللی حقوق بشری از جمله دیوان بین‌المللی دادگستری این پرونده را هر چه سریعتر به جریان بیندازند.
منبع: تسنیم

۱۴۰۰/۱۰/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: